Z ostatniej chwili

Na Lisińcu stanie Miasteczko Europejskie

2024-05-29 12:02:31 informacje
img

20 lat Polski w Unii Europejskiej to bardzo dobry powód do wspólnego świętowania podczas rodzinnych pikników tematycznych. Jeden z nich 2 czerwca zawita do Parku Lisiniec. Będą food trucki, a nawet potańcówka - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę w godz. 13.00-18.00, a dla uczestników dostępne będą cztery strefy tematyczne: kreatywna, muzyczno-taneczna, relaksu oraz informacji o Funduszach Europejskich i Unii Europejskiej.

 

Program "Miasteczka Europejskiego":

 

Strefa 1 – STREFA KREATYWNA (warsztatowo-edukacyjna) – tj. warsztaty dla dzieci i ich opiekunów; w strefie odbywać się będą zajęcia tematyczne związane z wszystkimi 27 państwami UE oraz rezultatami/produktami projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich na terenie województwa śląskiego w ciągu ostatnich 20 lat.

Stoiska tematyczne zostaną zaprojektowane wg schematu:

Stoisko 1 – Ekolog/Ekolożka

Stoisko 2 – Przedsiębiorca/Przedsiębiorczyni

Stoisko 3 – Erudyta/Erudytka

Stoisko 4 – Artysta/Artystka

Stoisko 5 – Budowniczy/Budowniczka

Stoisko 6 – Podróżnik/Podróżniczka

Na każdym „stoisku tematycznym” będą co najmniej 3 atrakcje tematyczne, opierające się na elementach edukacyjnych, angażujących uczestników do interakcji oraz wspólnego zdobywania wiedzy i informacji o kulturze i wartościach Unii Europejskiej i Funduszach Europejskich oraz projektach zrealizowanych w województwie śląskim w ostatnich 20 latach.

 

Strefa 2 – STREFA MUZYCZNO-TANECZNA – tj. warsztaty taneczne i potańcówka dla dzieci i ich opiekunów.

Profesjonalny instruktor tańca będzie do dyspozycji uczestników w godzinach dostępności strefy podczas warsztatów tanecznych i potańcówki, która wystartuje o godz. 16.00. Jego zadaniem będzie prowadzenie warsztatów „uczących tańców charakterystycznych dla poszczególnych państw UE”.

 

Strefa 3 – STREFA RELAKSU (wypoczynkowa) – zostaną w niej umieszczone leżaki, pufy i kostki reklamowe. Na sznurkach będą z kolei zaprezentowane prace plastyczne dzieci biorących udział w warsztatach podczas pikników oraz tablice informujące o ciekawostkach na temat krajów Unii.

 

Strefa 4 – STREFA INFORMACJI – będzie tu można zgłębić temat Funduszy Europejskich i Unii Europejskiej z udziałem pracowników instytucji zarządzających /wdrażających FE w woj. śląskim.

 

Piknik poprzedzi akcja sadzenia 20 drzew na 20-lecie Polski w UE.

Page generated in 0.0161 seconds.