Z ostatniej chwili

Młodzi adepci sztuki programowania

2024-03-26 10:33:49 informacje
img

Miejskie Przedszkole nr 29 w Częstochowie zorganizowało olimpiadę z zakresu kodowania i programowania – w zmaganiach wzięli udział 5- i 6-latkowie – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

O tym, że poza znajomością języków obcych warto jest także znać języki programowania, i to od najmłodszych lat, zapewniło Miejskie Przedszkole nr 29 w Częstochowie, które 21 marca przeprowadziło olimpiadę „Bawię się, uczę, programuję”. Głównym celem olimpiady jest kształtowanie logicznego, algorytmicznego myślenia, rozwijanie umiejętności analizowania i wnioskowania, a to przydaje się nie tylko w problemach informatycznych. Młodzi uczestnicy i uczestniczki, zainteresowani programowaniem i kodowaniem, mieli do rozwiązania kilka ciekawych zadań przygotowanych przez organizatorów wydarzenia. 

Na pierwszy ogień poszła „Robotyczna Olimpiada’’, która testowała umiejętności sterowania robotami edukacyjnymi po specjalnym torze przeszkód. Przedszkolaki miały możliwość sprawdzić się także w modelowaniu 3D – a powstały z tego piękne projekty serc i mieczy. Przyszedł również czas na programowanie, do którego wykorzystano popularną grę „Minecraft’’. Oprócz tego były także rozgrywki na podłodze interaktywnej, tworzenie projektów przy użyciu kreatywnego długopisu 3D, „Maxi Siatki’”, czyli przenoszenie na duży format zakodowanego obrazka zgodnie ze wzorem i wiele innych. 

Olimpiada była objęta patronatami Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka i Wydziału Nauk Społecznych, Katedry Pedagogiki Uniwersytetu Jana Długosza. Miejskie Przedszkole nr 29 w Częstochowie współorganizowało wydarzenie wraz z  UJD, Strefą Karier, FITOstacją, Zwolińscy-ART Z SERCEM DO PROJEKTU i SP nr 1 im. Zdobywców Przestworzy w Częstochowie. 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0166 seconds.