Z ostatniej chwili

Majówka z Legionem

2024-04-25 11:20:40 informacje
img

Częstochowski Legion zaprasza wszystkich mieszkańców i gości Częstochowy do udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się w poniedziałek 29 kwietnia na pl. Biegańskiego. To wyjątkowa okazja, aby podzielić się najcenniejszym darem – krwią, która może uratować życie.

Oddawanie krwi to nie tylko akt solidarności, ale również konkretna pomoc dla tych, którzy jej potrzebują. W każdej chwili, ktoś w szpitalu może oczekiwać na transfuzję, która dzięki Państwa hojności, może być przeprowadzona.

Za podzielenie się krwią, każdemu krwiodawcy przysługują 2 dni wolne od pracy. To doskonała okazja, aby połączyć dobry uczynek z możliwością przedłużenia weekendu majowego.

Organizator zapewnia, że każdy uczestnik akcji będzie mógł poczuć się jak bohater, a także skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję, jak np. słodki poczęstunek, kawa w pobliskiej kawiarni, vouchery czy gadżety. 

– Dołącz do nas i pokaż, że masz serce dla innych! – zachęca Piotr Gajda koordynator Częstochowskiego Legionu Honorowych Dawców Krwi.

Zostać krwiodawcą może osoba w wieku 18-60 lat, która jest zdrowa i waży nie mniej niż 50 kg. Pamiętać należy, aby w dniu poprzedzającym donację najlepiej odstawić wszelkie używki, ograniczyć tłuste potrawy oraz dobrze nawodnić organizm czyli wypić dużą ilość wody zamiast kawy czy herbaty. W dniu donacji również nie można zapominać o nawodnieniu organizmu oraz koniecznie należy zjeść lekkie śniadanie. Nie należy oddawać krwi na czczo!

Wszyscy, którzy w tym dniu oddając krew  w oddziale na ul. Kopernika 38 podadzą hasło „LEGION", otrzymają zaświadczenie, które umożliwi odbiór gadżetów na pl. Biegańskiego od godz. 9:00 do 13:00 w dniu akcji.

Page generated in 0.0189 seconds.