Z ostatniej chwili

MPS Technology inwestuje

2024-03-21 12:25:21 informacje
img

Firma będąca jednym ze światowych liderów w zakresie odzysku i przetwórstwa tytanu rozszerza działalność w Częstochowie. Wkrótce rozpocznie budowę nowej hali przy ul. Bojemskiego - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

MPS Technology Sp. z o.o. powstała w 2018 r. Na bazie wcześniejszych doświadczeń zarządu spółki powstał unikalny projekt przetwórstwa tytanu. W jego wyniku powstają pełnowartościowe produkty wykorzystywane w branży lotniczej, medycznej oraz metalurgicznej – w tym w największych hutach i odlewniach. Stopowy dodatek tytanu do stali zwiększa jej elastyczność, antykorozyjność i żaroodporność, poprawia jakość jej spawania. 

W nowoczesnej siedzibie spółki między ulicami Legionów a Złotą, której otwarcie nastąpiło w grudniu 2019, zamontowano najnowocześniejszą instalację do przerobu odpadów tytanu. Została zaprojektowana i wykonana na zamówienie spółki, z zachowaniem wszelkich zasad dotyczących ochrony środowiska. MPS Technology stale współpracuje z firmami generującymi odpad tytanu, zapewniając im wsparcie technologiczne i logistyczne. Wśród partnerów biznesowych częstochowskiej spółki są m.in. certyfikowani dostawcy Boeinga i Airbusa.

MPS wdrożyła system zarządzania jakością ISO 9001 oraz REACH, posiada też nowoczesne zaplecze laboratoryjne współpracujące z Politechniką Częstochowską. Jej efektem jest m.in. kilka patentów, w tym prototypowy piec próżniowy.

Ma własną flotę samochodów ciężarowych, współpracuje z dużymi firmami logistycznymi w kraju i na świecie.

Teraz firma rozpoczyna nowy etap działalności na terenach pohutnicznych przy ul. Bojemskiego, gdzie wkrótce – po zakończeniu procedur administracyjnych - rozpoczną się prace związane z budową nowej hali, w której produkowane będą m.in. mosiężne pręty.

Obecnie firma działa na terenie przy ul. Legionów/Złotej na powierzchni 15 tys. m kw., z czego 7,5 tys. m zajmują hale przemysłowe, w których odbywa się proces odzysku i przetwarzania tytanu.

MPS Technology jest obecnie przygotowana na rozszerzenie działalności także w tej głównej częstochowskiej siedzibie, w związku z koniecznością ograniczenia pracy huty we wschodniej Ukrainie, zagrożonej zajęciem przez rosyjskiego agresora. Dlatego konieczne jest przeniesienie zasadniczej części działalności firmy związanej z przetopem tytanu - z Ukrainy do Polski.

Firma zatrudnia obecnie w Częstochowie 65 osób, dalszych 50-60 ma znaleźć zatrudnienie w nowej hali produkcyjnej przy ul. Bojemskiego, w pobliżu siedziby częstochowskiego x-komu. Zakończenie jej instalowania planowane jest już w listopadzie obecnego roku.     

O obecnym zakresie działalności spółki i planach jej rozwoju w naszym mieście 19 marca rozmawiali prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz prezes Feliks Kusaiev. Ze strony MPS Technology, której przedstawiciele dziękowali przedstawicielom miasta za dotychczasowe wsparcie organizacyjne i logistyczne, obecni byli także wiceprezes Sergii Arestenko, prokurent Mateusz Pędziwiatr oraz dyrektor operacyjno-handlowy Wojciech Kotas. Prezydentowi towarzyszyła m.in. kierująca Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Częstochowy Anna Tymoshenko.

Fot. Łukasz Kolewiński (UM)

Page generated in 0.0546 seconds.