Z ostatniej chwili

Leosia i Bieluś w przedszkolach

2024-06-11 11:51:27 informacje
img

Leosia i Bieluś oficjalnie zawitali do częstochowskich przedszkoli. Podczas spotkania inauguracyjnego omawiano cele i sposoby wdrażania tego projektu edukacyjnego do placówek przedszkolnych – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Twórczynie projektu: Joanna Świącik z MP 16, Justyna Piątek z MP 31 i Dorota Jarzębska z MP 43 (wszystkie wchodzące w skład zespołu ds. upowszechniania zasad profilaktyki zdrowotnej w placówkach oświatowych prowadzonych przez Miasto), stworzyły program, na który składają się opowieści dla dzieci, ilustracje, scenariusze zajęć – wszystko osnute wokół postaci małej lwicy Leosi i małego orła Bielusia. 

Podczas inauguracji projektu „Orzeł i Lwica przyjaciółmi częstochowskich przedszkolaków’” dyrektorzy przedszkoli otrzymali pakiety edukacyjne: „Elementarz Leosi i Bielusia”, kolorowanki i plakaty, które będą służyły nauczycielom wychowania przedszkolnego jako pomoc przy wprowadzaniu i zapoznawaniu dzieci ze standardami ochrony małoletnich. Zawarte w książce bajki pomogą uświadomić dzieciom, że zawsze mogą prosić o pomoc, że nikomu nie wolno ich w jakikolwiek sposób krzywdzić, i że zawsze mają prawo być bezpieczne. 

Częstochowskie dzieciaki miały okazję poznać i zaprzyjaźnić się z postaciami Leosi i Bielusia już wcześniej – to właśnie one wybrały imiona dla miejskich maskotek. Maskotki orzełka i lwicy, nawiązujące wyglądem do symboli orła i lwa z herbu Częstochowy zostały zaprojektowane i uszyte w Zespole Szkół Mody i Reklamy im. W.S. Reymonta.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0163 seconds.