Z ostatniej chwili

Konkurs ZUS na poprawę bezpieczeństwa rozstrzygnięty

2024-01-05 11:23:43 informacje
img

W tym roku prawie 5,2 tys. przedsiębiorców złożyło do ZUS-u wnioski o dofinansowanie do projektów, które poprawią bezpieczeństwo pracy. Do uzyskania dopłaty zakwalifikowało się 966 płatników składek, spośród nich aż 114 firm jest z województwa śląskiego.  

Znamy wyniki tegorocznego konkursu na dofinansowanie projektów poprawiających bezpieczeństwo pracy. – Pozytywną i formalną ocenę merytoryczną uzyskało 2,7 tys. przedsiębiorców. Spośród nich do otrzymania dotacji zakwalifikowało się 966 płatników składek, w tym 114 firm z województwa śląskiego. Łączna kwota przyznanych środków wyniosła niemal 100 mln zł, w regionie 11 mln 648 tys. zł - informuje Beata Kopczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa śląskiego.

Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. O dofinansowanie ubiegało się niemal 5,2 tys. płatników składek. Eksperci Centralnego Instytutu Ochrony Pracy wybrali najbardziej obiecujące projekty, które poprawią bezpieczeństwo i warunki pracy. 

Lista rankingowa  projektów ocenionych pozytywnie została opublikowana na stronie Biuletynu Informacji Publicznej ZUS (https://bip.zus.pl/konkurs-dofinansowanie-dzialan-platnika-skladek-na-poprawe-bezpieczenstwa-i-higieny-pracy/konkurs-202301). Na niej znaleźli się przedsiębiorcy z województwa śląskiego, są wśród nich duże przedsiębiorstwa, jak i niewielkie firmy. 

Płatnik składek może otrzymać z ZUS-u nawet do 80 proc. wartości projektu, ale nie więcej niż 300 tys. zł. ZUS na konkurs przeznaczył dużą pulę środków. W sumie do rozdysponowania jest 100 mln zł. 

Page generated in 0.0194 seconds.