Z ostatniej chwili

Kolejny park linowy z Budżetu Obywatelskiego

2024-06-06 11:00:16 informacje
img

Miasto ogłosiło przetarg na budowę parku linowego przy ul. Zegarowej. W ubiegłym roku ze środków miejskich w ramach Budżetu Obywatelskiego park linowy powstał na placu zabaw przy ul. Zaciszańskiej – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.   

Przedmiotem obecnego zamówienia jest budowa parku linowego w dzielnicy Dźbów – przy ul. Zegarowej. Otwarcie ofert w przetargu zaplanowano na 11 czerwca.
Zakres robót budowlanych obejmuje wykonanie parku linowego, nawierzchni, elementów małej architektury oraz ogrodzenia, w tym:
modułowego parku linowego złożonego z 9 słupów, 9 platform i 12 przeszkód linowych dla użytkowników z trzech kategorii wiekowych;
bezpiecznej nawierzchni z mat przerostowych (190 m kw.) wraz z wysiewem trawy w jej obrębie;
nawierzchni z kostki brukowej stanowiącej dojście do urządzeń parku linowego oraz placyk z ławkami i koszem – 36 m kw.
ogrodzenia placu zabaw
tablicy informacyjnej, dwóch ławek, kosza na śmieci i stojaka rowerowego.
Wykonawca ma także wyrównać i oczyścić przyległy teren oraz wysiać trawę na fragmentach terenu objętego budową.
Zamówienie realizowane jest w ramach zadania wyłonionego w głosowaniu na tegoroczny Budżet Obywatelski. Firma będzie miała na realizację prac 4 miesiące od momentu podpisania umowy.
W ubiegłorocznej edycji BO wybrano zadanie Stradomski Park Linowy, który powstał przy placu zabaw na ul. Zaciszańskiej. Park składa się z przeszkód dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat z bezpieczną nawierzchnią.


Fot. Stradomskiego Parku Linowego z ul. Zaciszańskiej - Łukasz Kolewiński (UM)

Page generated in 0.0166 seconds.