Z ostatniej chwili

Kolejny odcinek al. Wojska Polskiego przejezdny od czwartku

2024-01-25 09:42:43 informacje
img

Kolejny odcinek al. Wojska Polskiego przejezdny od czwartku
Dziś, w czwartek 25 stycznia przed południem w pełni przejezdny stanie się odcinek między al. Jana Pawła II a Krakowską na przebudowanej DK-91. Możliwy będzie wjazd i wyjazd z Krakowskiej – z wykorzystaniem rond pod zamkniętym jeszcze wiaduktem.  
Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie poinformował, że w czwartek od godzin przedpołudniowych udrożniony zostanie kolejny odcinek al. Wojska Polskiego. Możliwy będzie dojazd nową "gierkówką" do ul. Krakowskiej z wjazdem i wyjazdem w obu kierunkach - z wykorzystaniem czynnych już rond. Jednocześnie wykonawca inwestycji zapowiada otwarcie połączenia z ul. Rejtana (na przedłużeniu Krakowskiej po wschodniej stronie trasy) w przyszłym tygodniu.
Relacja północ-południe na odcinku DK-91: al. Jana Pawła II – ul. Krakowska zostanie więc otwarta wraz z nowym dwupoziomowym skrzyżowaniem na wysokości ul. Legionów oraz mostem nad Wartą. Nieczynny będzie jeszcze nowy wiadukt na wysokości ul. Krakowskiej, wyprowadzający ruch dalej na południe.
Do momentu pełnego oddania do użytku przebudowanej alei Wojska Polskiego od północnej strony ruch będzie się odbywał tak jak dotychczas, poprzez al. Jana Pawła II w celu uniknięcia wjazdu tranzytu na nie w pełni drożną jeszcze trasę oraz kolizyjnych sytuacji przy włączaniu się do ruchu.

Grafika pokazuje zakres zmian od 25 stycznia (na zielono zaznaczono czynne pasy ruchu).

Page generated in 0.0166 seconds.