Z ostatniej chwili

Jeszcze parę dni i dobiegnie

2024-06-11 11:31:48 informacje
img

Jola Ketterer w marcu rozpoczęła 100-dniowy bieg charytatywny przez USA. Na co dzień mieszka w mieście partnerskim Częstochowy, niemieckim Pforzheim - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

55-letnia Jola Nawrocka Ketterer biegnie średnio 50 km dziennie. Zostało jej już tylko kilka dni do osiągnięcia celu – w 100 dni zamierza przebiec odległość od Los Angeles do Nowego Jorku. Ma już za sobą 5 tys. km.

W trakcie biegu doświadczyła słońca, ciepła, zimna, śniegu, ulewnego deszczu i silnego wiatru. Mimo zmęczenia nadal zachwyca się przyrodą i zwierzętami, które spotyka każdego dnia. Początkowo miała problemy z utrzymaniem wagi ciała, bo to ogromne wyzwanie dla organizmu i to nie tylko fizyczne, ale również psychiczne. W tej chwili waga ustabilizowała się i Jola ma tylko jeden cel – biec dalej.

Swoje marzenie realizuje z myślą o innych. Korzystając ze wsparcia sponsorów, zbiera pieniądze na projekt dla Klubu Zonta i ogólnoświatowego wsparcia dla pokrzywdzonych dziewczynek i kobiet – bieg jest również wyrazem sprzeciwu wobec dziecięcych małżeństw, które są zawierane przede wszystkim z niepełnoletnimi dziewczynkami. Na całym świecie 21% nieletnich dziewczynek staje się małżonkami, często wbrew swojej woli.

Jola pragnie serdecznie podziękować polskiemu sponsorowi ELBI-Wrocław za wsparcie. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Joli Ketterer, tam można też śledzić jej biegowe postępy.

Teraz została już tylko ostatnia prosta do mety w Nowym Jorku! 

Page generated in 0.016 seconds.