Z ostatniej chwili

Jednodniowe objazdy w sobotę 15 czerwca

2024-06-11 11:27:37 informacje
img

W sobotę 15 czerwca w związku z organizacją wyścigu kolarskiego autobusy linii 18 będą jeździły zmienioną trasą – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Objazd dotyczy tylko części trasy w Mirowie, ponieważ tam odbędą się Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym oraz wyścigi dla amatorów. Autobusy linii 18 będą kursować w obu kierunkach objazdem przez ul. Srebrną, ominą ul. Morenową i odcinek ul. Mirowskiej, który prowadzi przez Złotą Górę. Na skrzyżowaniu ulic Srebrnej, Morenowej i Komornickiej 18-tki będą kursować na wprost w relacji Srebrna – Komornicka w obu kierunkach. 

Na pozostałych skrzyżowaniach ul. Mirowskiej, Mstowskiej i Wodociągowej oraz w Siedlcu i Srocku ruch będzie kierowany przez uprawnione osoby, częściowo też będzie wstrzymywany.  Ze względu na to możliwe będą kilkuminutowe utrudnienia na trasach linii nr 18, 26 i 30.

Wyścigi organizowane są w ramach Mistrzostw Polski ze wspólnego startu Masters i Cyklosport w kolarstwie szosowym. To bez wątpienia najważniejszy wyścig w sezonie dla każdego pasjonata kolarstwa – walka toczy się o tytuł Mistrza Polski. Dla uczestników, którzy nie posiadają licencji Pzkol, czeka odrębny wyścig dla amatorów. Areną zmagań będzie częstochowska Jura. Start wyścigów przy Fabryce Rowerów (ul. Drogowców) dla amatorów rozpocznie się o 9.30, a dla kolarzy, którzy biorą udział w Mistrzostwach Polski, o 11.45 i 15.00. Wyścigi będą prowadziły przez 22-kilometrową interwałową trasę. Metą będzie wzniesienie Złota Góra.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0161 seconds.