Z ostatniej chwili

Jaki będzie 2024 rok?

2024-01-02 18:23:06 informacje
img

Jednego możemy być pewni – emocjonujący. Emocji na pewno nie zabraknie z powodu wyborów czy zmagań sportowców. Może być dobry bardziej lub mniej, co w jakimś stopniu będzie zależeć także od nas.
Co do wyborów – mogą przynieść istotne zmiany w Europie i na świecie. Bo przecież na 15–17 marca są zapowiadane wybory prezydenckie w Rosji, w dniach 6–9 czerwca będzie wybierany nowy skład Parlamentu Europejskiego, a 5 listopada – nowy prezydent USA. Lecz już początek roku przyniesie wyborcze niepokoje – 13 stycznia będzie wybierany prezydent Tajwanu, a jest to obszar sporny, w którym ścierają się rozmaite polityczne wpływy.
Emocje wyborcze nie ominą także Polski, w czerwcu będziemy wybierać naszych reprezentantów do Parlamentu Europejskiego, a w kwietniu – do samorządów w kraju.
Kibice czekają na pewno m.in. na Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce w Rzymie (7–12 czerwca), Mistrzostwa Europy w piłce nożnej mężczyzn w Niemczech (14 czerwca – 14 lipca), Copa América w Stanach Zjednoczonych (20 czerwca – 14 lipca) oraz Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu (26 lipca – 11 sierpnia).
Jak obliczono, świąt jest w tym roku 13, co wraz z 52 niedzielami daje 65 dni wolnych od pracy. Przy przemyśleniu, jak wziąć urlop, możemy mieć też jednak korzystne długie weekendy majowy i w czasie Bożego Narodzenia.
Święto Trzech Króli (6 I) wypada w tym roku w sobotę; Tłusty Czwartek będziemy mieć 8 lutego, Środę Popielcową – w Walentynki (14 lutego), Wielkanoc – 31 marca, a Poniedziałek Wielkanocny – 1 kwietnia, natomiast Boże Ciało – 30 maja. 15 sierpnia – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny to w tym roku czwartek, Wszystkich Świętych 1 listopada – piątek, a Święto Niepodległości 11 listopada – poniedziałek.

Rok 2024 jest rokiem przestępnym – liczy 366 dni. Dodatkowy dzień 29 lutego wypadnie w czwartek. 

Page generated in 0.017 seconds.