Z ostatniej chwili

Inwentaryzacja budynków

2024-02-13 10:20:19 informacje
img

Można ją zrobić samodzielnie lub zamówić. Wszystko po to, by jak najbardziej ograniczyć utratę ciepła – szczególnie w sezonie grzewczym - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Inwentaryzacja budynku to zebranie informacji dotyczących parametrów technicznych budynku i jego źródeł ogrzewania. Jest całkowicie dobrowolna, a decyzja o jej przeprowadzeniu należy do właściciela czy zarządcy.
Główny Urząd Nadzoru Budowlanego wprowadził  nową funkcjonalność w systemie teleinformatycznym obsługującym inwentaryzację budynków. Dzięki temu całą procedurę można teraz przeprowadzić samodzielnie przez stronę internetową ceeb.gov.pl. Po wypełnieniu formularza system generuje uproszczoną analizę efektywności energetycznej, która pozwala ocenić stan budynku i pomaga lepiej zarządzać kosztami ogrzewania. Przykładowe dane, które należy uwzględnić przy przeprowadzeniu inwentaryzacji, to rok budowy i kształt budynku, wysokość ogrzewanych pomieszczeń, grubość ocieplenia podłóg, dachu, ścian czy informacja o wentylacji.
Szczegółowe informacje na temat inwentaryzacji i uprawnionych do jej przeprowadzania znajdują się na stronie https://zone.gunb.gov.pl/pl/inwentaryzacja-parametrow-technicznych-budynku-co-jest-na-czym-polega-i-jakie-niesie-korzysci

Page generated in 0.0173 seconds.