Z ostatniej chwili

Hospicjum przypomina o swych podopiecznych i wolontariacie

2024-04-29 11:15:09 informacje
img

Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej po raz 17. zorganizowało Marsz Nadziei. Tradycyjnie zaprosiło do niego młodzież i dzieci z częstochowskich placówek oświatowych – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Uczestnicy przemarszu z pl. Daszyńskiego na błonia jasnogórskie byli zaopatrzeni w żółte elementy ubioru, w żonkile i żółte balony, bo ten właśnie kolor symbolizuje nadzieję, przez co nawiązuje do idei dorocznej kampanii Pola Nadziei.

Cel Marszu to zamanifestowanie potrzeby niesienia pomocy i nadziei osobom chorym i cierpiącym oraz ich rodzinom. Organizatorzy poprzez korowód ulicami miasta przypominają mieszkańcom o istnieniu hospicjum, o tym, że ta placówka daje nadzieję i ulgę w walce z bólem i objawami najcięższych chorób. Udział w przemarszu najmłodszych to odpowiedź na potrzebę uwrażliwiania i uświadamiania najmłodszego pokolenia, jak ważne jest zarówno w Częstochowie, jak i na całym świecie zajmowanie się pacjentem potrzebującym opieki hospicyjnej. To również zachęta, by w przyszłości zostać wolontariuszem wspomagającym pracę hospicjum.

Fot. Grzegorz Skowronek / UM

Page generated in 0.0172 seconds.