Z ostatniej chwili

Hillwood zaprosił partnerów do sadzenia drzew

2024-06-05 10:30:36 informacje
img

4 czerwca z udziałem przedstawicieli Urzędu Miasta Częstochowy, najemców reprezentujących firmy Exact Systems, Raben Logistics Polska i Kułton Transport odbyła się akcja wspólnego sadzenia grabów przy parku Hillwood Częstochowa Miasto – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Zorganizował ją właściciel obiektu, tworząc okazję do integracji współpracujących podmiotów. Hillwood symbolicznie podkreślił w ten sposób proekologiczny charakter rozwiązań zastosowanych przy budowie swojej inwestycji.

Dzisiejsza akcja to swoista „wisienka na torcie”, która pokazuje, jak ważne jest dla nas zrównoważone podejście do realizowania inwestycji przyjaznych środowisku. Wokół Hillwood Częstochowa Miasto rośnie już kilkadziesiąt drzew, a sam obiekt wyróżnia się m.in. instalacją fotowoltaiczną, obecnością ładowarek do samochodów elektrycznych i innymi proekologicznymi rozwiązaniami, które sprawiły, że kompleks uzyskał certyfikację BREEAM na poziomie Excellent. Wdrażanie takich rozwiązań to dla nas bardzo ważny aspekt działalności. Tym bardziej miło nam, że Miasto Częstochowa, jak i najemcy parku przyłączyli się do tej inicjatywy – mówi Katarzyna Żbikowska z Hillwood Polska.
 
Hillwood Częstochowa – Miasto to kompleks magazynowy składający się z dwóch hal o całkowitej planowanej powierzchni niemal 62 tys. m kw. Obiekt położony jest w Częstochowie przy DK-91, zaledwie 7,5 km od autostrady A1 łączącej południe z północą Polski. Do dyspozycji potencjalnych najemców zostało blisko 28 tys. m kw. z możliwością rozbudowy o kolejne 18,8 tys. m kw.

Informacje o Hillwood:
To jeden z wiodących globalnych inwestorów i deweloperów z branży nieruchomości komercyjnych z ponad 35-letnim doświadczeniem w realizacji inwestycji w Europie i Ameryce Północnej. Na świecie firma dostarczyła ponad 25,6 mln m kw. powierzchni magazynowej, z czego w Polsce niemal 3,5 mln m kw.
Na Polskim rynku Hillwood obecny jest od 2014 r., budując nowoczesne centra logistyczne i przemysłowe na wynajem, również w formule BTS (szyte na miarę). Firma zajmuje się także akwizycjami i zarządzaniem nieruchomościami. Swoją działalność Hillwood Polska prowadzi na głównych rynkach magazynowych, takich jak Warszawa, Polska Centralna, Wrocław, Górny Śląsk, Wielkopolska oraz nowych, perspektywicznych lokalizacjach.

Fot. Grzegorz Skowronek / UM

Page generated in 0.0156 seconds.