Z ostatniej chwili

Herody 2024

2023-12-21 11:02:13 informacje
img

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do udziału w XXVII Jurajskim Przeglądzie Grup Kolędniczych HERODY 2024. Na zgłoszenia czeka do piątku 19 stycznia 2024 r. Podsumowanie – w Niegowie w niedzielę 21 stycznia 2024 r.

Przegląd ma charakter konkursu adresowanego do autentycznych i rekonstruowanych grup kolędniczych z terenu Jury. Celem przeglądu jest ukazywanie, propagowanie i utrwalanie różnorodności obrzędów związanych ze świętami Bożego Narodzenia i karnawałem, ale także integracja międzypokoleniowa i przekazywanie tradycji z pokolenia na pokolenie.

Do konkursu mogą zgłosić się grupy: herodowe, ostatkowe, kolędnicze złożone zarówno z dorosłych, jak i dzieci. Karty zgłoszenia należy wysłać w nieprzekraczalnym terminie do 19 stycznia 2024 r. na adres:

Regionalny Ośrodek Kultury,

ul. Ogińskiego 13a,

42-200 Częstochowa

lub na adres e-mail: folklor@rok.czestochowa.pl

Podsumowanie i część konkursowa odbędą się 21 stycznia 2024 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Niegowie. Prezentowane przedstawienia oceniane będą przez Jury składające się z etnografów i folklorystów, a laureaci otrzymają nagrody finansowe. Podczas konkursu zostanie również wyłoniona grupa, która otrzyma nominację do udziału w 52. Góralskim Karnawale w Bukowinie Tatrzańskiej.

Impreza organizowana jest przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Niegowie i Urzędem Gminy Niegowa.  

Szczegóły na rok.czestochowa.pl

Page generated in 0.0157 seconds.