Z ostatniej chwili

Gala Lodowa wraca po 7-letniej przerwie

2024-02-22 13:36:55 informacje
img

Dziewięciu zawodników weźmie udział w Gali Lodowej o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy, która odbędzie się w piątek 23 lutego na sztucznym lodowisku przy ul. Boya-Żeleńskiego - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Zawody będą mieć charakter turnieju indywidualnego, w którym wezmą udział m.in.: Marcin Sekulla, Wojciech Lisiecki, Ronny Weis, Mateusz Kowalczyk, Marcel Kajzer, czy Richard Geyer. Barw Włókniarza bronić będzie młodzieżowiec Szymon Ludwiczak.
Na początku rozegranych zostanie 12 wyścigów (w każdym biegu wystartuje po trzech żużlowców). Później odbędzie się baraż, a następnie finałowe starcie dla najlepszej trójki.
W przerwach prezentować będą się miniżużlowcy, młodzi zawodnicy z Niemiec i jeźdźcy Włókniarza na motocyklach typu PitBike. W pokazowych jazdach zaprezentuje się Sebastian Ułamek, który oficjalnie karierę zakończył w 2019 r.
Wstęp na imprezę po zakupieniu cegiełki w cenie 20 zł. Cały zysk z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na funkcjonowanie szkółki żużlowej Włókniarza Częstochowa. Za darmo zmagania obejrzą dzieci do lat 6 (osoby urodzone w 2018 r. i później).
Sprzedaż biletów prowadzona jest codziennie w siedzibie klubu (wejście od ul. Żużlowej) w godz. 8.00-16.00, w Galerii Jurajskiej w godz. 10.00-22.00 oraz w dniu zawodów na lodowisku od godziny 17.00.
Gala rozpocznie się o godz. 19.00.
Lista startowa:
1. Szymon Ludwiczak
2. Romuald Lisiecki
3. Richard Geyer
4. Mateusz Kowalczyk
5. Marcel Kajzer
6. Dawid Wiwatowski
7. Marcin Sekulla
8. Ronny Weis
9. Wojciech Lisiecki

Fot. ze strony CKM Włókniarz Częstochowa / Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.016 seconds.