Z ostatniej chwili

Finały zmagań oldbojów

2024-03-15 11:35:31 informacje
img

W minioną sobotę 9 marca XXIX edycja Ligi Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy została rozstrzygnięta. Poznaliśmy najlepsze drużyny i wyróżniających się zawodników – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Finałowe rozgrywki przeprowadzane w Hali Polonia rozpoczęły się meczami o dalsze miejsca, by stopniowo budować emocje zarówno wśród graczy, jak i kibiców.

Pierwszy półfinał to rywalizacja Furnipolu z Jagiellończykami. Furnipol już po I etapie rozgrywek zapewnił sobie miejsce w półfinale, natomiast jego rywale musieli sobie to miejsce wywalczyć. Mimo bardzo wyrównanej rywalizacji o jedną bramkę finalnie okazali się lepsi reprezentanci Furnipolu – którym zwycięstwo dał gol zdobyty przez Jana Cianciarę, natomiast Jagiellończykom pozostała gra o brązowe medale.

W drugim meczu drużyn walczących o finał zobaczyliśmy Romtrans DK (awans do półfinałów po zajęciu 2. miejsca po I etapie rozgrywek) i Fundację AK-BUD Bo Warto. Romtrans przyzwyczaił nas do bardzo stabilnej, wysokiej formy przez całe rozgrywki, natomiast AK-BUD miewał czasem słabsze momenty – jednak, kiedy stawka stawała się wysoka, cała drużyna stawała na wysokości zadania i realizowała wyznaczone cele. Tak było również podczas tego meczu. Mądra i przede wszystkim skuteczna gra całego zespołu dała zwycięstwo Fundacji, która wygrała ten mecz 3:0 i mogła się szykować do starcia o złote medale. Romtrans DK – tym razem dołączył do Jagiellończyków i na osłodę została mu walka o najniższy stopień podium.

Mecz o trzecie miejsce to pojedynek Jagiellończyków i Romtrans DK. Obie drużyny miały ambicję, by zagrać w finale, jednak spotkały się podczas rywalizacji o brązowe medale. Zgromadzona publiczność dostała piękne widowisko, z którego po syrenie końcowej jako zwycięzcy wyszli przedstawiciele Romtrans DK.

O godz. 17.00 wybrzmiał pierwszy gwizdek sędziego, który rozpoczął mecz finałowy. Furnipol vs Fundacja AK-BUD Bo Warto. Pierwsze minuty to wzajemne badanie się obu drużyn, bo żadna nie chciała podjąć ryzyka i odsłonić się przed rywalem. Sytuacja zaczęła się zmieniać z biegiem upływających minut. Zarówno jedni, jak i drudzy zaczęli coraz odważniej poczynać sobie w atakach na bramkę rywali. Furnipol w pierwszej części spotkania miał trzy bardzo dogodne sytuacje, aby umieścić piłkę w bramce Fundacji, jednak brakło trochę szczęścia i zimnej krwi w wykończeniu akcji. Niewykorzystane sytuacje się mszczą, jak mawia stare piłkarskie przysłowie. Nie strzelił Furnipol, zatem pierwsze trafienie i objęcie prowadzenia w wielkim finale dał drużynie Fundacji Błażej Radler. W tym momencie spotkanie zrobiło się bardzo otwarte, Furnipol wycofał nominalnego bramkarza i próbował znaleźć sposób na defensywę swoich rywali – tam jednak świetnie – tak jak w całym sezonie – spisywał się Paweł Kowalczyk. Kropkę nad „i” w finale postawił Robert Hajduk, który umieścił po raz drugi w tym meczu piłkę w siatce, zapewniając mistrzostwo Fundacji AK-BUD Bo Warto.

Cieszy fakt, że cały dzień finałów odbył się w bardzo przyjaznej atmosferze „fair play” i mimo zaciętych pojedynków zawodnicy dziękowali sobie za cały sezon i wspólnie spędzony czas wypełniony sportowymi emocjami.  W tym roku zestawienie spotkań półfinałowych – patrząc na kadry wszystkich czterech zespołów – zapowiadało się niesamowicie pod wieloma względami. Wszyscy piłkarze znali się dobrze z lat spędzonych na boiskach, wielu z nich grało na wysokim poziomie, prywatnie byli kolegami, a w tym dniu stanęli naprzeciw siebie, mając zamiar awansować do wielkiego finału – komentował Marcin Mazik z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie.
Podczas ceremonii zakończenia i podsumowania zmagań w XXIX edycji Ligi Futsalu przedstawiciele drużyn, wyróżnieni zawodnicy i medaliści otrzymali gratulacje od prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka.

WYNIKI:
mecz o 13. miejsce: Abstynent – Amator 0:3 w.o
mecz o 11. miejsce: Przeterminowani – Koral Recykling Kłobuck 3:7
(P. Łyszczarz -2, A. Stacherczak --- G. Edelman -6, R. Jędrysiak)
mecz o 9. miejsce: Tadex CNC – Orlikowscy Team 3:6
(P. Grzejszczak, P. Bajor, K. Piątkowski --- R. Jaczyński -2, P. Nabiałczyk, T. Nowak, J. Michalewicz, D. Kot)
mecz o 7. miejsce: Jędryka Klub 54 Exact Systems – MK Team 5:3
(Ł. Radosz -3, A. Janoszka -2 --- P. Antoniak, J. Kostarczyk, M. Kubanek)
półfinał I: Furnipol – Jagiellończycy 2:1
(D. Jankowski, J. Cianciara --- J. Wąsowicz)
półfinał II: Romtrans DK – Fundacja AK-BUD Bo Warto 0:3
(K. Galant, B. Radler, R. Hajduk)
mecz o 5 miejsce: ZIB Bernat – Gmina Kłomnice 0:3 w.o
mecz o 3. miejsce: Jagiellończycy – Romtrans 2:4
(G. Nowak, M. Palutkiewicz --- J. Rokosa -2, D. Michalik, S. Kotyl)
mecz finałowy o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy
Furnipol – Fundacja AK-BUD Bo Warto 0:2
(B. Radler, R. Hajduk)

Nagrody indywidualne:
Najlepszy strzelec: Jacek Rokosa (Romtrans DK)
Najlepszy bramkarz: Adam Szałas (Fundacja AK-BUD Bo Warto)
MVP: Sebastian Kotyl (Romtrans DK)

Klasyfikacja końcowa XXIX edycji Ligi Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy
14. Abstynent
13. Amator
12. Przeterminowani
11. Koral Recykling Kłobuck
10. Tadex CNC
9. Orlikowscy Team
8. MK Team
7. Jędryka Klub 54 Exact Systems
6. ZIB Bernat
5. Gmina Kłomnice
4. Jagiellończycy
3. Romtrans DK
2. Furnipol
1. FUNDACJA AK-BUD BO WARTO

Fot. MOSiR w Częstochowie

Page generated in 0.0163 seconds.