Z ostatniej chwili

Ferie w mieście? I to jakie!

2024-01-29 11:05:39 informacje
img

Dla tych, którzy spędzą ferie zimowe w Częstochowie, atrakcji raczej nie braknie - przekonuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Ofertę wycieczek, wyjazdów jednodniowych i innych form wypoczynku przygotowały niektóre szkoły. O możliwość zapisu należy pytać w poszczególnych szkołach, ponieważ niektóre z ofert adresowane są do dzieci danej placówki. Zajęcia w ferie zorganizują szkoły podstawowe nr  1, 2, 8, 9, 13, 16, 21, 24, 31, 35, 36, 37, 38, 46, 49, 52, a także Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4, Zespół Szkół im. B. Prusa, Zespół Szkół Samochodowych, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego, Zespół Szkół Technicznych oraz Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze 1 i 5. 

*

Muzeum Częstochowskie zaprasza na warsztaty z zakresu archeologii, etnografii, historii, sztuki, przyrody, ekologii oraz techniki. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod nr. tel. Muzeum - 504 757 502, a dla zajęć w Multicentrum Zodiak – 504 757 598.  Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–14.00. W przypadku grupy zorganizowanej koszt zajęć to 10 lub 15 zł od osoby, a uczestnicy indywidualni zapłacą 15 zł od osoby. Są i zajęcia dla przedszkolaków, i dla młodzieży szkół średnich. Wszelkie szczegóły „muzealnych” ferii są na stronie www Muzeum.

*

Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” wychodzi z propozycją warsztatów plastycznych, muzycznych i teatralnych. W planie także spotkania podróżnicze. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy. Więcej informacji pod nr. tel. 34 324 36 38 i w kalendarzu wydarzeń na stronie OPK.

*

Ferie w teatrze? Dlaczego nie! Teatr im. A. Mickiewicza proponuje repertuar dla najmłodszych! Do wyboru „Czerwony kapturek” w reż. Dariusza Wiktorowicza 31 stycznia (godz. 10) i „Jak zostać smokiem” w reż. Karoliny Okurowskiej-Wabnic 7 lutego (godz. 10.00). 

*

Miejskie kino studyjne OKF „Iluzja” przygotowało na ferie specjalny repertuar w ramach programu „Młody Iluzjonista”. Od 27 stycznia do 11 lutego, z wyjątkiem poniedziałków, prezentowane są codzienne seanse. W programie: „Pies i robot”, „Katak. Podwodna przygoda”, „Akademia Pana Kleksa”, „Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa” oraz „Wyspa Puffinów”. Bilety kosztują 16 zł. Dodatkowo OKF zaprasza na warsztaty – m.in. tworzenia ruchomych zabawek, „zabawek z recyklingu”, zaskakującego „lasu w słoiku” czy stempli z wzorami na odzież. Konieczne są wcześniejsze zapisy i obecność opiekuna podczas warsztatów. Wstęp w cenie 10 zł, a szczegóły na stronie OKF.

*

MOSiR zachęca do zapisów na feryjne kursy pływania na pływalni „Sienkiewicz Częstochowa”. Kursy podzielone są na dwa terminy. Pierwszy kurs startuje 29 stycznia i będzie się odbywał codziennie o 2 lutego.  Druga tura rozpoczyna się 5 lutego i trwa do 9 lutego. Zajęcia w grupach 10-osobowych będą podzielone na 5 godzin lekcyjnych po 45 minut, od poniedziałku do piątku [dzieci młodsze (podstawy) – godz. 9.00, starsze (doskonalenie) – godz. 9.45]. Minimalny wiek to 7 lat, a koszt kursu wynosi 180 zł. O udziale decyduje kolejność wpłat. Więcej informacji pod nr. tel. 34 393 00 64.

*

Prawdziwie aktywne ferie zapewnią częstochowskie organizacje i kluby sportowe, takie jak Stowarzyszenie Klub Sportowy Quick Shot Kickboxing, Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF Sportowiec, Rugby Club Częstochowa, Częstochowska Akademia Sportu i Rekreacji „SCOUT” i wiele innych. O szczegóły należy pytać konkretnego organizatora. 

Dla najmłodszych, którzy chcieliby sprawdzić się w grze w piłkę nożną, Mała Akademia Raków organizuje dwutygodniowe warsztaty, w ramach których odbędą się treningi, zwiedzanie klubu, ale i zajęcia taekwondo, wyjścia do kina.  Cena warsztatów to 790 zł za 5 dni zajęć. Więcej informacji na stronie RKS Raków.

Propozycje klubów sportowych - na stronie https://www.czestochowa.pl/ferie-w-miescie-i-to-jakie

*

Swoje propozycje przygotował też ZGM TBS we współorganizacji z Fundacją Chrześcijańską Adullam, Wydziałem Prewencji KMP, MDK i MOSiR. Podopieczni i podopieczne „Adullamu” spotkają się więc na warsztatach aktorskich z Martą Honzatko, z częstochowskimi policjantami – i ich przepięknymi i mądrymi czworonogami, będą mogli poszaleć na miejskim lodowisku, popływać na basenie MDK-u czy z bliska poznać konie w stadninie „Lambada”.

 

Grafika ilustracyjna: Biuro Prasowe Urzędu Miasta

 

Page generated in 0.0173 seconds.