Z ostatniej chwili

Eko przedsiębiorcy, eko nauka

2024-04-17 11:30:40 informacje
img

Eko przedsiębiorcy, eko nauka

O ekologii między biznesem rozmawiano na konferencji, którą zorganizowała Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie wraz z Politechniką Częstochowską i Uniwersytetem Jana Długosza – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

11 kwietnia na Wydziale Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej rozmawiano o ekologii i wartościach mogących w przyszłości  zrównoważyć rożne modele biznesowe, na których opierają się przedsiębiorstwa – nie tylko zlokalizowane na terenie Jury, ale i ogólnopolskie.  Konferencja miała  zintegrować środowiska szkół średnich ze środowiskiem studenckim, przedsiębiorcami i instytucjami naukowymi. 

Program konferencji „EKO-Jura – Nauka Przedsiębiorcom’’ wypełniły prelekcje na temat nauki dla przemysłu oraz prezentacje lokalnych firm – STALA GROUP, MPS Technology, CEMEX Polska i Test Systemy Uszczelniające, których przedstawiciele omówili problemy związane z zagospodarowaniem odpadów, był również panel, na którym podjęto zagadnienia prawne dotyczące systemu kaucyjnego. Debata była okazją do proekologicznego spojrzenia i szukania nowych rozwiązań, które można wdrożyć w praktyce. Wszystko po to, by podnosić świadomość ekologiczną, promować selektywną zbiórkę odpadów i zwiększać recykling. 

Na konferencji obecny był prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. 

Fot. Łukasz Kolewiński (UM)

Page generated in 0.0195 seconds.