Z ostatniej chwili

Dzień Otwarty UJD 2024

2024-03-14 12:14:09 informacje
img

Do udziału w Dniu Otwartym zaprasza Uniwersytet Jan Długosza. Wydarzenie zaplanowano na piątek 15 marca. Odbędzie się pod hasłem: „Odkryj Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie, gdzie wiedza i myślenie nie znają granic!” – informuje Marek Makowski, rzecznik prasowy uczelni.
Organizatorzy – Dział Komunikacji i Marketingu we współpracy z Wydziałami, Szkołą Doktorską UJD oraz Uczelnianą Radą Samorządu Studentów UJD – zapraszają do udziału przyszłych studentów, nauczycieli, miłośników wiedzy oraz przyjaciół Uczelni, którzy pragną odkryć tajniki uniwersyteckiego świata, a także poznać Uniwersytet, dowiedzieć się o jego osiągnięciach, czy planach dalszego rozwoju. 

Tradycyjnie wydarzenie zostanie zainaugurowane widowiskiem. W tym roku nosi ono tytuł „Wiedza bez granic, myślenie bez ograniczeń – Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie, teraz Uniwersytet Europejski”, odbędzie się w Auli Magna, al. Armii Krajowej 13/15, początek o godz. 9.00. Spektakl przygotowali nauczyciele akademiccy i studenci.

Tegoroczny program Dnia Otwartego jest pełen wykładów poruszających różnorodną tematykę i prezentacji. Uczestnikom zaproponuje się interaktywne warsztaty, pokazy i aktywności, które odbędą się we wszystkich budynkach uczelni. Biorąc udział w Dniu Otwartym, uczestnicy nie tylko poznają uczelnię, ale także zdobywają nowe informacje, umiejętności i poznają zasady studiowania. Mają również szansę na kontakt z wykładowcami, studentami czy doktorantami, którzy chętnie odpowiedzą na pytania dotyczące warunków studiowania w uczelni.

O popularności Dnia Otwartego Uniwersytetu Jan Długosza świadczą wyniki frekwencji zanotowane w minionych latach. W ubiegłym roku w wydarzeniu wzięło udział ok. tysiąca uczestników. Przybyli nie tylko z Częstochowy (choć ta grupa uczestników była najliczniejsza), ale również z innych miast regionu: Lublińca, Radomska, Kłobucka, Krzepic, Działoszyna, Pajęczna, Koniecpola, Myszkowa. Z roku na rok organizatorzy odnotowują coraz liczniejsze grono uczestników, którzy przyjeżdżają z odległych miast takich jak: Warszawa, Łódź, Kraków czy Cieszyn. Można to tłumaczyć faktem, że Uniwersytet zyskuje w oczach kandydatów, nauczycieli i bliskich mających wpływ na decyzje podejmowane o dalszej drodze kształcenia. O atrakcyjności decyduje też fakt, że Uczelnia uruchomiła w ostatnich latach poszukiwane przez kandydatów kierunki studiów takie jak: prawo, ekonomia, kierunek lekarski, ratownictwo medyczne, psychologia oraz inne. W przyszłym roku akademickim licząca blisko 60 kierunków I i II stopnia oferta kształcenia (uatrakcyjniona np. kierunkami, po ukończeniu których uzyskać można tytuł inżyniera) jeszcze się powiększy. Są plany, by w roku akademickim uruchomić  kolejne: Medical Engineering (studia II stopnia, Wydział Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych) oraz studia polskoznawcze (studia I stopnia, Wydział Humanistyczny). Oba kierunki zostaną uruchomienie po uzyskaniu stosownych zgód na otwarcie rekrutacji kandydatów.

Organizatorzy zachęcają, by zapoznać się z bogatą ofertą proponowaną przez sześć Wydziałów Uniwersytetu. Znajduje się ona na stronie: www.ujd.edu.pl. Przy każdym programie (opracowanym przez każdy Wydział i Szkołę Doktorską UJD), który reprezentuje różne dziedziny nauki i kierunki studiów, znajduje się formularz zgłoszeń. Osoba zainteresowana powinna wybrać zajęcia, wpisać numery aktywności, a następnie przesłać formularz do organizatorów. Należy jednak pamiętać, że ilość miejsc na aktywności jest ograniczona. Każdego dnia materiał jest aktualizowany. W przypadku wyczerpania miejsc organizatorzy kontaktują się z zainteresowanymi udziałem w Dniu Otwartym. 

Page generated in 0.0159 seconds.