Z ostatniej chwili

Dzień Otwarty Politechniki Częstochowskiej

2024-04-15 12:15:42 informacje
img

Dzień Otwarty Politechniki Częstochowskiej

Dzień Otwarty Politechniki Częstochowskiej w czwartek 18 kwietnia odbędzie się w Auli Wydziału Zarządzania (al. Armii Krajowej 19B) w godz. 10.00-14.00 – informuje dr inż. Katarzyna Brendzel, rzecznik prasowy Politechniki Częstochowskiej.

Na miejscu wystawią swe stoiska wszystkie wydziały.

Na stoisku Wydziału Infrastruktury i Środowiska będzie można zobaczyć sposoby wykorzystania węgla aktywnego, mierniki przenośne stosowane w inżynierii środowiska i w architekturze krajobrazu, a także walizkową instalację PV. Na stoisku Wydziału Budownictwa uczestnicy będą mogli wyruszyć w wirtualny spacer po budynku. „Building Information Modeling” – modelowanie informacji o budynku to technologia informatyczna pozwalająca stworzyć cyfrowy model obiektu, efektywnie projektować, realizować proces inwestycyjny oraz efektywnie zarządzać obiektem w procesie eksploatacji. Uczestnicy będą mogli za pomocą okularów przespacerować się po wirtualnym obiekcie. 

Na stanowisku Wydziału Zarządzania zostaną zaprezentowane roboty edukacyjne, a także  urządzenia do pomiaru koncentracji wzrokowo-ruchowej: aparat Piórkowskiego oraz aparat krzyżowy. 

Na stanowisku Wydziału Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów będzie można zobaczyć skanowanie i drukowanie w 3D, a na stoisku Wydziału Elektrycznego – skonstruować wirtualny obwód elektryczny z zastosowaniem techniki VR. 

Na stoisku Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki uczestnicy wydarzenia zapoznają się możliwościami skanowania 3D oraz zobaczą model robota jezdnego. natomiast przed aulą zaparkowany zostanie samochód badawczy PCz. Jest to mobilne laboratorium Katedry Informatyki na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki. Samochód elektryczny jest bazą dla laboratorium badawczego wizualizacji informacji i systemów autonomicznych. 

Uczniowie zapoznają się również z ofertą dydaktyczną wszystkich wydziałów. Dostępny będzie też punkt informacyjny, w którym będzie można zapoznać się z zasadami rekrutacji na studia.
Ponadto zaprezentują się jednostki Uczelni tj. Biblioteka Główna, Wydawnictwo, Biuro Studentów Zagranicznych, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Biuro Osób z niepełnosprawnościami.

Na zajęcia warsztatowe wymagane są wcześniejsze zapisy. Szczegóły znajdują się na stronie Uczelni  https://pcz.pl/aktualnosci/dzien-otwarty-2024-593.html

Page generated in 0.0176 seconds.