Z ostatniej chwili

Działania przeciwpowodziowe

2024-02-07 11:41:44 informacje
img

Między innymi w związku z lokalnymi podtopieniami od 6 lutego na terenie Częstochowy obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Na skutek silnych i długotrwałych opadów deszczu oraz przekroczenia stanów ostrzegawczych na rzece Stradomce i Kanale Ulgi Kucelinka, a także podwyższonymi poziomami wody w rzekach w gminach ościennych i prognozą niekorzystnych warunków pogodowych na kolejne dni, Prezydent Miasta Częstochowy wprowadził na terenie miasta pogotowie przeciwpowodziowe, które obowiązuje od 6 lutego.

W związku z tym – oprócz standardowych czynności realizowanych przez Miejsko-Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (służba Prezydenta i Starosty działająca całodobowo) – wydziały Urzędu i jednostki podległe Prezydentowi podejmują dodatkowe działania wynikające z „Planu Operacyjnego ochrony przed powodzią”.

Na chwilę obecną na częstochowskich rzekach nie doszło do przekroczenia przez wodę stanów alarmowych, w związku z czym nie ma konieczności wprowadzania alarmu powodziowego w naszym mieście. Większość lokalnych podtopień wynika z ograniczonych możliwości odprowadzania wody opadowej przez sieć kanalizacyjną – uspokaja Rafał Kusal, naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM. 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.016 seconds.