Z ostatniej chwili

Dostrzeżeni za działania w obszarze zrównoważonej mobilności

2024-01-19 12:39:34 informacje
img

Dostrzeżeni za działania w obszarze zrównoważonej mobilności

Kolejne spotkanie w ramach „Forum Innowacyjnego Transportu” odbyło się wczoraj, w czwartek 18 stycznia. Uczestnicy kontynuowali zbieranie wnioskach płynących z „Rankingu miast zrównoważonej mobilności” – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Rozmowy – podobnie jak podczas spotkania w listopadzie ubiegłego roku, w którym brał udział zastępca prezydenta Piotr Grzybowski – służyły wymianie doświadczeń dotyczących regulacji i polityk w zakresie zrównoważonej mobilności miejskiej. Właśnie w tej kategorii Częstochowa uzyskała najwięcej punktów we wspomnianym rankingu przeprowadzonym w 2023 r. przez Politykę Insight i Fundację Promocji Pojazdów Elektrycznych.

W opracowaniu nasze miasto doceniono za przyjęcie Strategii Rozwoju Elektromobilności, dobrowolny cel redukcji emisji gazów cieplarnianych, a także Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (SUMP). Wzięto też pod uwagę, że w Urzędzie Miasta realizowane są zadania związane z planowaniem i rozwijaniem zrównoważonego transportu. Częstochowa wyprzedziła w tej kategorii Gdynię, Szczecin, Gdańsk i Włocławek.

W czasie wczorajszej odsłony „Forum Innowacyjnego Transportu” Gdynia i Szczecin przedstawiały rozwiązania zastosowane we własnych miastach.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0165 seconds.