Z ostatniej chwili

Dostosowują się do zmian w prawie

2024-03-11 11:27:03 informacje
img

Dyrektorzy przedszkoli, szkół podstawowych i szkół specjalnych kształcą się w zakresie ochrony praw dzieci - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Wydział Edukacji Urzędu Miasta przy współpracy z  Miejskim Przedszkolem Integracyjnym nr 43 oraz Zespołem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie 4 marca, po raz drugi w tym roku, zorganizował spotkanie edukacyjne dla dyrektorów placówek oświatowych z zakresu nowo wprowadzonych zmian w Ustawie o ochronie małoletnich. O obowiązujących standardach ochrony opowiadał prawnik Dariusz Biela, specjalizujący się w prawie rodzinnym i opiekuńczym. Podczas spotkania adwokat zwrócił szczególną uwagę na konieczność dbania o dobro dziecka uwikłanego w toczące się procesy sądowe, a także odpowiedział na liczne pytania słuchaczy.

Do Ustawy o ochronie małoletnich wprowadzono nowe instrumenty ochrony praw dzieci, które nakładają na podmioty pracujące z dziećmi obowiązek posiadania standardów ochrony małoletnich. Wszystkie placówki oświatowe zobowiązane są do wprowadzenia i dostosowania się do tych zmian od 15 lutego 2024 r.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0172 seconds.