Z ostatniej chwili

Częstochowskie Dni Profilaktyki

2024-06-18 11:08:27 informacje
img

To wydarzenie na stałe wpisało się w harmonogram miejskich działań, okazja do zapoznania się i wprowadzenia zasad profilaktyki zdrowotnej i społecznej do swojego życia. XI Częstochowskie Dni Profilaktyki organizowane przez Urząd Miasta  i Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych potrwają do 23 czerwca - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Dziś jeszcze, 18 czerwca będzie można skorzystać z dyżuru telefonicznego i konsultacji stacjonarnych w zakresie udzielania pomocy osobom i rodzinom z problemem uzależnień i przemocy. Będzie można uzyskać informacje związane z dostępnymi w Częstochowie formami pomocy. Dyżur będzie się odbywał do godz. 17.00 w Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Częstochowie (ul. Nowowiejskiego 24).

Także dziś w sali sesyjnej Urzędu Miasta odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na Małe Formy Teatralne ,,Młodość bez uzależnień i przemocy’’.

Na 19 czerwca przewidziano zajęcia dla współuzależnionych organizowane przez Stowarzyszenie abstynenckie ,,PÓŁNOC’’, szkolenie z zakresu postępowania profilaktycznego w przypadku uzależnień dzieci i młodzieży, zorganizowane przez Fundację Chrześcijańską Adullam i Częstochowskie stowarzyszenie ETOH (w godzinach od 10.00 do 12.00),  a także dyżur pracowników MOPS w godz.  15.30 - 17.00 w siedzibie Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy domowej (ul. Kopernika 4)

20 czerwca pracownicy Centrum Edukacyjno-Interwencyjnego Ośrodka będą rozdawać w alejach ulotki, rozmawiać z mieszkańcami i mieszkankami miasta, a przede wszystkim informować o możliwościach pomocowych dostępnych w Częstochowie.

W piątek 21 czerwca będzie można wziąć udział w wydarzeniach organizowanych przez Fundację Chrześcijańską Adullam i Częstochowskie Stowarzyszenie ETOH – od 16.00 do 19.00 pod hasłem ,,Profilaktyka przez Słowo Boże’’ odbędzie się występ grupy muzycznej, a przy wspólnym grillowaniu – rozmowy nt. profilaktyki uzależnień. Tego samego dnia do swojej siedziby zaprasza Stowarzyszenie abstynenckie ,,PÓŁNOC’’ na zajęcia dla uzależnionych od alkoholu. W pozostałe dni ,,PÓŁNOC’’ zaprasza na brydża sportowego, szachy, warcaby i rozgrywki tenisa stołowego.

Na zakończenie Częstochowskich Dni Profilaktyki zaplanowano Piknik Podmiotów Ekonomii Społecznej – 23 czerwca od godz. 11.00 do 17.00 na Promenadzie im. Czesława Niemena. Podczas pikniku odbędzie się prezentacja organizacji działających w obszarze przeciwdziałania uzależnieniom i przemocy.

Oprócz wymienionych punktów programu od wtorku 18 czerwca do czwartku 20 czerwca zostaną wydłużone godziny działania Punktu Konsultacyjnego dla ofiar przemocy domowej oraz osób z problemem uzależnień (Ośrodek Pomocy osobom z Problemami Alkoholowymi, godz.: 7.00 – 15.00 i 16.00 – 19.00).

Page generated in 0.016 seconds.