Z ostatniej chwili

Częstochowa otrzymała tytuł Gminy na 5!

2024-06-04 12:58:14 informacje
img

Podczas 10. konferencji w ramach Forum „Gmin na 5!” organizowanego przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie ogłoszono wyniki corocznych badań kompetencji gmin w zakresie obsługi inwestorów i przedsiębiorców – w tym wyróżnienie dla naszego miasta - informuje Biuro Prasowe magistratu.

Istotą rankingu przeprowadzonego przez Zakład Przedsiębiorczości i Otoczenia Biznesu Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH  było docenienie i promowanie dobrych praktyk w działalności urzędów gminnych w zakresie relacji z przedsiębiorcami i inwestorami.

Eksperci oceniali m.in. witryny internetowe gmin i odpowiedzi mailowe i telefoniczne na zasadzie „tajemniczego klienta” w języku polskim i angielskim. Zbadano głównie drogę elektroniczną kontaktu z potencjalnym inwestorem – komunikację jednostronną, czyli dostęp do informacji z wykorzystaniem Oficjalnej Witryny Internetowej oraz komunikację dwustronną, czyli kontakt za pomocą poczty elektronicznej. Badania komunikacji dwustronnej zostały przeprowadzone w dwóch językach – polskim i angielskim. Badanie dotyczyło przede wszystkim typów interesantów gmin, jakimi są potencjalni inwestorzy i przedsiębiorcy. Uwzględniało ono także szerszy zakres obsługi elektronicznej ze strony poszczególnych urzędów, powiązany z szeroko pojętym aspektem społeczno-ekonomicznym funkcjonowania badanych jednostek samorządu terytorialnego.

Łącznie badanie Gmina na 5! 2023/2024 przeprowadzono na 728 jednostkach samorządu – 710 gminach oraz 18 dzielnicach miasta stołecznego Warszawy. Tytuł Gminy na 5! zdobyły w tym roku 44 gminy z całej Polski, w tym gronie znalazła się również Częstochowa.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0163 seconds.