Z ostatniej chwili

Czekoladowe upominki z Polski

2024-03-15 11:27:52 informacje
img

W całym województwie zebrano ogromną liczbę tabliczek czekolady dla dzieci z polskich szkół na dawnych Kresach.  W Częstochowie zbiórkę koordynował miejski Wydział Edukacji – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
O zorganizowanie tego rodzaju akcji w całym województwie zaapelował Górnośląski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Czekoladowe upominki mają nieco osłodzić zbliżający się wielkanocny czas uczennicom i uczniom z placówek oświatowych z polskim językiem wykładowym oraz sobotnich szkół prowadzonych przez organizacje polskiej mniejszości w rejonie Lwowa.
Może taka przesyłka z Polski przyniesie trochę radości dzieciom mieszkającym w ciągle ogarniętej wojną Ukrainie – w końcu nawet w jej zachodniej części, gdzie nie toczą się regularne walki, spadają rosyjskie rakiety, a dramatyczne konsekwencje wojny, wewnętrzne uchodźstwo, utrata bliskich, własnego domu oraz inne wywołane wojną emocje i traumy dotyczą całego społeczeństwa. Jako że Wielkanoc niesie przesłanie nadziei, akcja mająca podobną intencję jest bardzo na miejscu.  
Zbiórka czekolad prowadzona była między 26 lutego a 8 marca. W Częstochowie zainicjował ją Wydział Edukacji Urzędu Miasta. Całe społeczności przedszkoli i szkół zaangażowały się w nią tak chętnie, że rezultat przerósł oczekiwania – do polskich dzieci na Kresach trafi zatem ponad 9 tys. czekolad.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0165 seconds.