Z ostatniej chwili

Ćwiczyli się w strzelaniu

2024-04-29 11:22:18 informacje
img

Turniej strzelecki dla szkół podstawowych odbył się w w Zespole Szkół im. Jana Kochanowskiego 24 kwietnia. Był elementem miejskiej akcji „Aktywna Wiosna” – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

W zawodach wzięło udział 7 szkół podstawowych z Częstochowy, reprezentowanych przez czteroosobowe drużyny. 

Turniej otworzył naczelnik Wydziału Edukacji UM Rafał Piotrowski, mobilizując uczestniczki i uczestników do walecznego, sportowego współzawodnictwa. I chyba mu się udało, bo rywalizacja była zacięta… 

Po instruktażu poprowadzonym przez nauczycieli „Kochanowskiego” uczennice i uczniowe spróbowali swoich sił w strzelaniu do tarczy TS-2 z odległości 25 m. Najbieglejsza okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 48, II miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 12, a na podium zmieściła się jeszcze Szkoła Podstawowa nr 39. Najlepszą zawodniczką turnieju została Kira Novachenko. 

Przygotowaniem imprezy zajęli się Jacek Radek, Paweł Kapica oraz Agnieszka Kędzierska, a nagrody dla najlepszych ufundował Urząd Miasta. 

Wirtualna strzelnica powstała w „Kochanowskim” na początku zeszłego roku w ramach rządowego programu „Strzelnica w powiecie”. 80 proc. kosztów poniósł resort obrony, resztę wyłożył Urząd Miasta. Właśnie w tej szkole kształci się najwięcej uczennic i uczniów klas wojskowych i policyjnych. W strzelnicy dostępne są repliki czterech pistoletów krótkich i czterech karabinów długich z nakładką laserową. Można celować do tarczy albo wirtualnie przenieść się do lasu, ćwiczyć się w strzelaniu w warunkach silnego wiatru, ulewy czy śnieżycy. Symulowany jest nawet odrzut broni, więc wrażenie używania jej jest naprawdę autentyczne.

Fot. Materiały organizatora

Page generated in 0.0217 seconds.