Z ostatniej chwili

Coś dla miłośników treningów Ninja

2023-12-28 14:35:28 informacje
img

Można korzystać z wielofunkcyjnego toru z przeszkodami, który w ramach Budżetu Obywatelskiego stanął w dzielnicy Północ. Konstrukcja składa się z zespołu urządzeń do ćwiczeń - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Tor pozwala trenować technikę pokonywania przeszkód spotykanych podczas biegów takich jak Runmageddon czy Barbarian Race oraz zawodów Ninja. Składa się z kilku segmentów i 30 przeszkód do ćwiczeń siłowo-zręcznościowych, opartych na 12 filarach i wyposażonych w bezpieczną nawierzchnię (o powierzchni 189 m kw.). Ma długość 16,5 m, szerokość 3,7 m, a wysokość waha się w granicach 2,8-4 m.
Plac - znajdujący się na skwerze pomiędzy ulicami Fieldorfa-Nila i Pużaka - jest wyposażony m.in. w tory: Ring, Dragon Tail, Nunchako, Hotwheels, Plank, Gibon, Wariat, urządzenia typu Chomik, Salmon, Pipemaze, Fireman i Poledance, w tym drabinki, labirynt i liny do wspinania. Urządzenia umożliwiają wielowariantowy trening techniki, siły, chwytu i dynamiki z wykorzystaniem większości przeszkód spotykanych w zawodach OCR i torach Ninja.
Jak zauważają pomysłodawcy projektu, jest to jedna z największych ogólnodostępnych konstrukcji tego typu w Polsce, może być wykorzystywana przez dzieci i młodzież jako "małpi gaj", dostarczając mnóstwa frajdy i zabawy poprzez aktywność fizyczną.
Sporty przeszkodowe to wyjątkowo szybko rozwijająca się dyscyplina w ostatnich latach, m.in. za sprawą programu "Ninja Warrior", jak i coraz większej liczby organizatorów tego typu imprez w Polsce. Biegi przeszkodowe są dostępne dla osób w każdym wieku. Większość tego typu wydarzeń oferuje różne opcje zaawansowania tras, tak aby mogli w nich wystartować wszyscy.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.016 seconds.