Z ostatniej chwili

Co powstało podczas 49. „Jurajskiej Jesieni”

2024-03-13 11:50:00 informacje
img

Coroczny wernisaż Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego „Jurajska Jesień” w czwartek 14 marca odbędzie się w Sali Gobelinowej MGS (III Aleja 64). Początek – o godz. 18.00.

Spotkania jurajskie to wieloletnia tradycja pielęgnowana od 1974 r. przez artystów z częstochowskiego ZPAP-u, którzy każdej jesieni przyjeżdżali do różnych zakątków Jury, by przez kilka dni malować, tworzyć, doświadczać piękna regionu i nawzajem się inspirować. Od dwóch lat Plenery Jurajskie odbywają się w nieco zmienionej formie. Celem uczestników stała się już wyłącznie wystawa, organizatorzy zwracają uwagę na charakter bezpowrotnie zmieniających się czasów, o czym pisze we wstępie do katalogu 49. edycji Jurajskiej Jesieni jej komisarz Tomasz Andrzej Man:  „Idea pleneru w istocie spełnia się przy wspólnej pracy twórczej”.

Tym, co dalej łączy artystów, jest fascynacja jurajskim pejzażem, który przelany na płótno ozdobi wnętrze Miejskiej Galerii Sztuki już 14 marca o godz. 18.00 podczas uroczystego wernisażu „Inspirujący weekend”. 

Autorami wystawy są:  Romualda Anioł-Lubas, Dawid Bocheński, Paulina Bocheńska, Małgorzata Bryndza, Elżbieta Chodorowska, Urszula Chodorowska, Rafał Cierpiał, Anna Gorejowska, Maksymilian Kreutz-Majewski, Magdalena Kmiecik, Roma Krysiak, Elżbieta Ledecka, Lech Ledecki, Altea Leszczyńska, Krzysztof Kamil Malewicz, Zbigniew Małecki, Tomasz Andrzej Man, Joanna Nalepa, Anna Przewłocka, Władysław Ratusiński, Cezary Sowa, Krystyna Szwajkowska, Jacek Sztuka, Barbara Szyc-Fonferko, Stanisław Marek Śledziński, Natalia Talarek-Oswald, Grażyna Tarkowska, Michał Walczak i Jadwiga Wosik.

Page generated in 0.0163 seconds.