Z ostatniej chwili

Cichym przechodniem jestem między Wami

2024-02-23 14:16:51 informacje
img

OLSZTYN. Wystawę fotografii Pawła Klekowskiego „Cichym przechodniem jestem między Wami” będzie można przez cały marzec oglądać w Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie (pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego 15). Wernisaż – w piątek 1 marca o godz. 18.00.

Paweł Klekowski (rocznik 1965) jest członkiem Jurajskiego Fotoklubu od 2007 r. Przygodę z fotografią rozpoczął od fotografii analogowej. Obecnie dużo czasu poświęca na fotografię uliczną, jego zdjęcia skupiają się głównie na obserwacji drugiego człowieka, to on jest najważniejszy i emocje z tym związane. – Staram się pokazać wydarzenia takimi, jakie są, wesołe czy smutne, poważne czy też budzące skrajne emocje – mówi. 

Autor prac uważa, że fotografowanie to umiejętność stawania się „niewidzialnym, by utrwalić na zdjęciach historię dziejącą się tu i teraz, w którejś części sekundy. Zaintrygowany jest uchwytywaniem stylu życia różnych ludzi, zazwyczaj z ukrycia, chwil czasem krótkotrwałych, ulotnych. – Moje zdjęcia utrwalają momenty, czasem ważne i istotne. Staram się być niewidoczny, „wtapiam się w tłum” – przybliża swą twórczość. – W swoich fotografiach podejmuję również inną tematykę, czasem jest to przyroda, czasem architektura… Ujmuję w nich to, co skupiło moją uwagę.

Dobre zdjęcie jest niekończącą się opowieścią, w której fotografujący staje się jej kronikarzem chwili. Spodziewajmy się więc, że zdjęcia, które pierwszy raz zobaczymy na wernisażu i w kolejnych dniach, spowodują, że zatrzymamy się przed nimi na dłuższą chwilę, pobudzą naszą wyobraźnię, pozwolą słyszeć, co się na nich dzieje.

Page generated in 0.0157 seconds.