Z ostatniej chwili

Autobusy wracają w al. Wojska Polskiego 24 lutego

2024-02-19 14:12:06 informacje
img

Otwarcie przebudowanego odcinka DK-91 będzie się wiązać z szeregiem zmian w komunikacji autobusowej. Nowe rozkłady jazdy – z powrotem autobusów w al. Wojska Polskiego – będą obowiązywać od soboty – zapowiada Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

W związku z udostępnieniem dla ruchu przebudowanej al. Wojska Polskiego na odcinku od al. Jana Pawła II do ul. Rakowskiej od soboty 24 lutego zostaną wprowadzone następujące zmiany na liniach autobusowych:

* Linia nr 10

Zostaje przywrócona trasa BŁESZNO – PARKITKA SZPITAL.

* Linia nr 12

Na odcinku RAKÓW DWORZEC PKP – DWORZEC PKS zostaje przywrócona pierwotna trasa przez al. Najświętszej Maryi Panny, Galerię Jurajską oraz al. Wojska Polskiego, przy czym w kierunku Rakowa autobusy pojadą trasą zmienioną od przystanku „Okrzei” przez ulice Bohaterów Katynia i Rakowską do ul. Limanowskiego.

Ponadto w Gnaszynie linia ulegnie przedłużeniu do pętli GNASZYN DWORZEC PKP, a część kursów pojedzie jeszcze dalej – do przystanku SZYBOWA.

* Linia nr 20

Pozostaje na trasie BRZEZINY – WYCZERPY OSIEDLE, a na odcinku od Ronda Trzech Krzyży do węzła „Estakada” zostaje przywrócona jej podstawowa trasa przez rejon pl. Daszyńskiego i Galerii Jurajskiej oraz przez al. Wojska Polskiego.

* Linia nr 23

Zostaje przywrócona trasa REJTANA – DŹBÓW KSSE SKORKI.

* Linia nr 24

Zostaje przywrócona trasa JESIENNA – KUKUCZKI, przy czym w kierunku ul. Jesiennej obowiązuje trasa zmieniona od przystanku „Okrzei” przez ul. Bohaterów Katynia do skrzyżowania z ulicami Rakowską i Jesienną.

* Linia nr 27

Trasa pozostaje bez zmian, natomiast – w związku z bardzo niskim zapotrzebowaniem na przewozy – w soboty i niedziele niemal wszystkie kursy w dzielnicy Zawodzie zostaną skrócone do przystanku ŻUŻLOWA. Odcinek w kierunku KSSE Kusięcka i Legionów obsłużą tylko linie 11 i 35.

* Linia nr 31

Na odcinku CMENTARZ KOMUNALNY – ESTAKADA powraca na swoją podstawową trasę (przez Zawodzie), a następnie przez al. Pokoju do pętli RAKÓW DWORZEC PKP. Od węzła „Estakada” kursy w dni robocze w godzinach szczytu (5.00-8.00 i 13.00-16.00) oraz pojedyncze kursy w pozostałych okresach otrzymają przebieg: al. Wojska Polskiego (powrót: Limanowskiego – Okrzei – Łukasińskiego – RAKÓW DWORZEC PKP – al. Pokoju) – Bugajska – KRĘCIWILK.

* Linia nr 32

Na odcinku STARA GORZELNIA / WIELKOBORSKA – ESTAKADA powraca na swoją podstawową trasę przez II Aleję, Galerię Jurajską i al. Wojska Polskiego, następnie przez al. Pokoju, Raków Dworzec PKP, ulice Łukasińskiego, Okrzei i Limanowskiego do pętli STADION RAKÓW (wspólna pętla z linią tramwajową nr 3).

* Linia nr 34

Nowa linia autobusowa na trasie: DROGOWCÓW – Drogowców – al. Jana Pawła II – Warszawska – pl. Daszyńskiego – Ogrodowa – Krakowska (powrót: Wróblewskiego – Kanał Kohna – Mirowska – pl. Daszyńskiego – Mirowska – Nadrzeczna) – al. Wojska Polskiego – Bugajska – KRĘCIWILK (większość kursów: – Bugajska – Odrzykoń – kurs szkolny: Os. Pod Wilczą Górą – OLSZTYN RYNEK – 1 kurs wieczorny przedłużony z Olsztyna przez Kusięta)

Uwaga: na całej długości linii nr 34 obowiązuje miejska taryfa biletowa. Linia ta zastąpi na ul. Drogowców linię 23 (przywróconą na ul. Rejtana) oraz linie 31 i 58 na ul. Bugajskiej. Obsługę Kręciwilka zapewnią wszystkie kursy nowej linii 34 oraz niektóre z kursów w ramach linii 31.

* Linia nr 35

Pozostaje w relacji LEGIONÓW/KSSE KUSIĘCKA – ZAJEZDNIA MPK, przy czym pojedzie ul. Jesienną i al. 11 Listopada zamiast Bohaterów Katynia.

* Linie nr 53, 65 i 68

Powrócą na przebudowaną al. Wojska Polskiego, kursując w dalszym ciągu do przystanku ZAJEZDNIA MPK.

* Linie zastępcze nr 39, 58, 92, 100 i 124 zostają zlikwidowane.

W najbliższych dniach nowe rozkłady jazdy tych linii oraz aktualny schemat sieci komunikacyjnej pojawią się na podstronie miejskiego portalu.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0165 seconds.