Z ostatniej chwili

Ambasadorka Karier UE

2024-04-16 10:18:29 informacje
img

Oliwia Pierzgalska, studentka Uniwersytetu Jana Długosza będzie Ambasadorką Karier Unii Europejskiej w roku 2024/2025 – informuje dr Marek Makowski, rzecznik prasowy UJD.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (KPRM) poinformowała pracowników Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie, że Oliwia, studentka II roku prawa studiów jednolitych magisterskich (Wydział Prawa i Ekonomii UJD) spełniła wszelkie wymogi i została zakwalifikowana do pełnienia funkcji  Ambasadora Karier Unii Europejskiej 2024/2025.

Nasza Ambasadorka ma już za sobą pierwsze doświadczenia współpracy z instytucjami Unii Europejskiej. Współpracowała w panelu „Green is Better” w ramach European Student Assembly 2024, opracowując rekomendacje dla Unii Europejskiej, które zostały przedstawione w Parlamencie Europejskim w dniach 10-12 kwietnia. Ponadto uczestniczyła w programach studenckich takich jak Akademia Liderów Sprawiedliwości oraz Econverse. Dodatkowo jest wolontariuszką w Radzie Morza Bałtyckiego (Council of the Baltic Sea States Council), pracuje w grupie fokusowej do spraw ochrony dzieci. Jest również przewodniczącą Poradni Prawa Uniwersytetu Jana Długosza. 

Program Ambasadorowie Karier został zainicjowany w 2010 r. przez Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO). Jako Ambasador Karier UE Oliwia Pierzgalska będzie brała udział w promocji pracy oraz staży w strukturach UE wśród studentek i studentów naszego Uniwersytetu. 

Page generated in 0.0164 seconds.