Z ostatniej chwili

Al. Wojska Polskiego – od środy otwarte kładki i Rejtana

2024-02-06 11:07:14 informacje
img

Od godzin przedpołudniowych w środę 7 lutego zostanie otwarte połączenie ul. Rejtana z DK-91 oraz wszystkie nowe kładki nad tzw. gierkówką.

Jak informuje Miejski Zarząd  Dróg, od godzin przedpołudniowych 7 lutego zostanie otwarte połączenie ul. Rejtana z al. Wojska Polskiego (wyjazd z Rejtana w al. Wojska Polskiego w kierunku północnym i wjazd w Rejtana z al. Wojska Polskiego dołem skrzyżowania poprzez ronda). Tym samym możliwe będzie także przemieszczanie się na osi Rejtana – Krakowska w obu kierunkach.

Udostępnione do użytku mieszkańcom zostaną także wszystkie wybudowane kładki nad al. Wojska Polskiego. Obiekty mostowe wybudowane od podstaw w nowych parametrach na wysokości ulic: Mireckiego, Okrzei, Powstańców Śląskich, Stromej i Równoległej są także dostosowane do przepraw rowerowych i potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Tym samym zlikwidowane zostaną wszystkie tymczasowe przejścia dołem, przez plac budowy (ruch nie będzie się tam jeszcze odbywał, ale będą finalizowane prace wykończeniowe).

Od środy czynne stanie się także nowe przejście podziemne pod al. Wojska Polskiego na wysokości ul. Brzozowej (na razie bez aktywnych wind).

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0164 seconds.