Z ostatniej chwili

31. – okrągły – jubileusz Jacka Pałuchy

2024-06-06 11:28:46 informacje
img

Artystyczny dyplom ma od 1993 r. Jeśli ktoś raz zetknął się z jego obrazami, przy kolejnym kontakcie natychmiast rozpozna ten nastrój. Wernisaż prac artysty – w Galerii Dobrej Sztuki (Popówka, III Aleja 47), w piątek 7 czerwca o godz. 18.00 – informuje  Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Jacek Pałucha – po maturze w częstochowskim liceum im. Sienkiewicza –  poszedł na malarstwo na warszawską ASP. Zaczynał u prof. Ludwika Maciąga – skończył u prof. Wiesława Szamborskiego w 1993 r. Na malowanie ma więc mocny papier od 31 lat – stąd pretekst do wystawy – choć gdyby go nie miał, chyba nic by to nie szkodziło. Tym bardziej, że do malowania się nie ograniczał, ale zakładał zespoły takie jak Formacja Nieżywych Schabów, Furmanka czy Superpałka i najeźdźcy z kosmosu. Grał też jedną z głównych postaci w „Balandze”  w reż. Łukasza Wylężałka. Spod jego ręki wychodziły także okładki płyt – obok autorskich, również Kultu czy zespołu Graal Ziuta Gralaka. Nagrodę Prezydenta Częstochowy w Dziedzinie Kultury dostał już w 2009 r.
A czego możemy się spodziewać po tej najnowszej wystawie? Otóż przekrój, przegląd, podsumowanie czy retrospektywa to raczej nie będzie… Artysta bowiem zapowiedział, że wywiesi prace powstałe w roku tego okrąglutkiego jubileuszu – czyli tegoroczne. Bo te go najbardziej zajmują. Jakiegoś rewolucyjnego zwrotu na tych płótnach też się nie spodziewajmy. Jacek Pałucha ciągle podąża tą samą ścieżką, przedstawiając powszednią bądź „sentymentalną” rzeczywistość. A więc to, co zapewnia mu przez te lata natychmiastową rozpoznawalność…   
Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek 7 czerwca o godz. 18.00 w Galerii Dobrej Sztuki.
Kuratorką wystawy, którą będzie można oglądać do 25 sierpnia, jest Anna Krakowian.  

Page generated in 0.0173 seconds.