Z ostatniej chwili

28 kwietnia spacer z przewodnikami przez Suliszowice – Poznajemy Jurę

2024-04-26 13:09:19 informacje
img

Jura z plecakiem – Przewodnicy Jurajscy zabierają piechurów do malowniczo położonych Suliszowic.

Główny cel – nacieszyć oczy jurajskimi krajobrazami i sprawdzić co słychać w okolicznych atrakcjach.   A przy okazji spędzić miło czas i dowiedzieć się czegoś nowego. – Odwiedzimy razem Jaskinię na Dupce, Pustynię Siedlecką i Kamieniołom Warszawski – zapowiadają organizatorzy. Otrzymamy wiedzę o owadach i o roślinach naskalnych. 

Organizatorzy dostali zgodę na zorganizowanie ogniska po zakończeniu spaceru! Dlatego każdy proszony jest o zaopatrzenie się w ulubione ogniskowe przysmaki. Skałka, pod którą będzie ognisko, to doskonały punkt do obserwacji zachodu słońca. 

Harmonogram spaceru 

14:00 - zbiórka na parkingu przy świetlicy w Suliszowicach. Parking jest bezpłatny. Pinezka do miejsca zbiórki: https://maps.app.goo.gl/sMxoqBeYe6nXRJH47

14:15 - Początek spaceru. Ruszamy ulicą Wiejską w stronę dawnej strażnicy.

19:30 - powrót na parking, ognisko i quiz

Trasa:

Trasa (około 10 km) prowadzi przez tereny leśne, polne i częściowo przez wsie, drogą asfaltową. W większości ubitymi, równymi drogami. Bez ostrzejszych podejść. Teren jest publiczny i nie obowiązują na nim żadne dodatkowe obostrzenia, więc można się wybrać również z pupilami. 

Sprzęt:

Podczas spaceru nie będzie nam potrzebny żaden specjalistyczny sprzęt. Warto zaopatrzyć się w buty turystyczne za kostkę oraz długie spodnie, które pomogą ochronić się przed kleszczami. Do tego oczywiście odzież przeciwdeszczowa na wypadek załamania pogody. Osobom, które planują zabrać psa, organizatorzy przypominają o smyczy, a w przypadku dużych psów również o kagańcu.

Dodatkowe informacje:

W kilku miejscach – szczególnie przy jaskini, w kamieniołomie i podczas przejścia drogami asfaltowymi trzeba zachować szczególną ostrożność.

Na trasie znajduje się sklep spożywczy –można w nim kupić podstawowe artykuły, lody i coś do picia.

Jedzenie na ognisko i ewentualnie coś do siedzenia każdy organizuje we własnym zakresie. 

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2102384310113521/?onload_action=open_invite_flow

Page generated in 0.02 seconds.