Z ostatniej chwili

„Złote Bilety” dla częstochowianek z OKF-u

2024-01-10 11:06:36 informacje
img

Iwona Kwincińska i Małgorzata Stasikowska-Lis z Ośrodka Kultury Filmowej „Iluzja” otrzymały honorowe nagrody Stowarzyszenia „Kina Polskie” za zasługi dla rozpowszechniania filmów w naszym kraju – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

„Złote Bilety” przyznawane są co roku osobom działającym na rzecz rozwoju życia filmowego, zajmującym się upowszechnianiem polskich filmów fabularnych w kinach. Nagrody otrzymują postacie wyróżniające się profesjonalizmem w tej sferze, a także producenci i dystrybutorzy – w uznaniu sukcesu frekwencyjnego, który osiągnęły ich filmy.

Indywidualne, imienne „Honorowe Złote Bilety” za wybitne zasługi dla rozpowszechniania filmów w Polsce otrzymały Iwona Kwincińska i Małgorzata Stasikowska-Lis – obie  związane z częstochowskim Kinem Studyjnym OKF „Iluzja” od blisko 35 lat (pierwsza od 1989, a druga –  od 1990 r.). Iwona Kwincińska jest kierowniczką tego miejskiego kina, a Małgorzata Stasikowska-Lis – specjalistką ds. filmu. Obie są absolwentkami kulturoznawstwa ze specjalizacją filmoznawstwo.  

Częstochowianki odebrały swoje nagrody od prezeski Stowarzyszenia „Kina Polskie” Ewy Krawczyk podczas 53. Forum Wokół Kina w Gdyni. Forum jest spotkaniem środowiska związanego z dystrybucją filmów, okazją do dyskusji na temat funkcjonowania polskich kin;  łączy też świat kina z wątkami biznesowymi. Odbywa się dwa razy w roku w różnych miastach. Biorą w nim udział właściciele i operatorzy kin tradycyjnych, studyjnych, multipleksów, dystrybutorzy, producenci sprzętu kinotechnicznego i usługodawcy związani z rynkiem kinowym.  

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.018 seconds.