Z ostatniej chwili

„Delfinek” jest 20-latkiem

2024-03-19 11:01:00 informacje
img

Wychowankowie tego Uczniowskiego Klubu Sportowego czują się w wodzie jak ryby, a nawet jak delfinki (które, przypomnijmy, są ssakami) - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Urodzinową imprezę „Delfinka” zorganizowano w murach II LO im. Romualda Traugutta w piątkowe popołudnie 15 marca. Salę wypełniły młode zawodniczki i zawodnicy „Delfinka”, szkoleniowcy, sympatycy klubu, rodzice.

Wśród gości znaleźli się przedstawiciele miejskiego samorządu – prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Niesmaczny. Był też m.in. przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta Dariusz Kapinos. Samorządowcy przekazali symboliczne podziękowania za pracę władzom klubu, jego trenerom, członkom i przyjaciołom.

Dziękowano wspierającym klub na przestrzeni tych 20 lat, a pamiątkowymi medalami uhonorowano zawodniczki i zawodników – zarówno aktualnie reprezentujących UKS, jak i tych, którzy już dla „Delfinka” nie pływają. Statuetki z kolei powędrowały do osób, którym klub szczególnie zawdzięcza swój rozwój. Szczególnie sympatycznie wyglądała okolicznościowa grafika, na której trenerki i trenerzy – Wojciech Langier (prezes „Delfinka”), Erniew Tomżyński (skądinąd – dyrektor liceum „Traugutta”), Aneta Świtaj i Sylwia Urbaniak – zostali przedstawieni jako ekipa ratowników z pamiętnego serialu „Słoneczny patrol”. 

Czym byłaby „dwudziestka” bez tortu? Jego więc też nie zabrakło, a jako że „Delfinek” może już o sobie mówić jak o klubie „z tradycjami” – taki też napis znalazł się na urodzinowym torcie.

Jubileusz miał też część „aktywną” – w postaci zajęć dla członkiń i członków klubu w Parku Wodnym, jeszcze tego samego wieczora.

Uczniowski Klub Sportowy „Delfinek” od 2004 r. prowadzi całoroczne szkolenia pływackie dla dzieci i młodzieży. Trenujący podzieleni są na grupy według poziomów zaawansowania.  Biorą udział w zawodach o randze mistrzostw, ale nade wszystko kształtują w sobie pozytywne cechy charakteru w sportowym klimacie. „Delfinek” jest wśród częstochowskich klubów, które Miasto wspiera dotacjami w ramach dofinansowania szkolenia sportowego dzieci i młodzieży. I tak w 2022 r. pracę klubu zasiliły 72 tys. zł – w tym 65 tys. na treningi na pływalni krytej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a w kolejnym roku – łącznie 106 tys. zł, z czego na treningi w obiekcie MOSiR przeznaczono 97 tys. zł.

Fot. Łukasz Kolewiński / UM

Page generated in 0.0166 seconds.