Z ostatniej chwili

Zwycięstwo Rakowa wyeliminowało Legię

2019-03-14 12:10:59 informacje
img

Środowy wieczór przyniosł prawdziwą sensację miłośnikom piłki nożnej. Raków Częstochowa pokonał u siebie  Legię Warszawa 2:1. Tym samym zakwalifikował się do półfinałowych rozgrywek Pucharu Polski, eliminując z nich obecnego mistrza Polski.
Przy wypełnionych trybunach Raków - lider Fortuna I ligi - grał z mistrzem Polski jak równy z równym. Prowadzenie objął po strzale Piotra  Malinowskiego już w czwartej minucie. Dodało to skrzydeł częstochowianom: wyraźnie przeważali na stadionie i nie sprawiali wrażenia, że ten jeden gol im wystarcza. Legia doprowadziła do wyrównania w 30. minucie, dalej zabrakło jej jednak skuteczności. Nieco szczęścia brakło też zawodnikom Rakowa, którzy w pierwszych 45 minutach mieli jeszcze 2 okazje, by podwyższyć prowadzenie i tym samym przesądzić o wyniku spotkania korzystnym dla siebie. Regularne 90 minut zakończyło się remisem 1:1. Rozstrzygnięcie zapadło w emocjonującej dogrywce, kiedy to Andrzej Niewulis w 112. minucie skierował głową piłkę w światło bramki Legii.