Z ostatniej chwili

Z Siódemką na siódemkę

2018-05-10 10:11:28 informacje
img

Prawie 500 osób wzięło udział w 5. edycji biegu ulicznego z "Z Siódemką na siódemkę", który odbył się w ostatni weekend na Rakowie - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Rozgrzewkę dla zawodników przeprowadziła lekkoatletka Małgorzata Rydz, dwukrotna finalistka igrzysk olimpijskich w biegu na 1500 m, medalistka Pucharu świata i halowych mistrzostw Europy na tym dystansie, wielokrotna mistrzyni Polski. Pomagał jej Jakub Jelonek, reprezentant Polski w chodzie sportowym, medalista pucharu Europy oraz mistrzostw Polski.
Na dystansie 1 km wśród kobiet najlepiej wypadła Marcelina Kopka, drugie miejsce wywalczyła Sandra Cendrowska, a na trzecim znalazła się Rozalia Pająk. Wśród mężczyzn na tym dystansie najlepszy był Szymon Bator, przed Januszem Sękiewiczem i Arturem Lompą.
W biegu na 7 km wśród kobiet zwyciężyła Sylwia Ślęzok. Tuż za nią na podium znalazły się Ewa Bryk-Pająk (drugie miejsce) i Anna Pażucha (trzecia lokata). Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Zbigniew Kalinowski. Drugą pozycję wywalczył Dominik Klimek, a trzecią – Adrian Lompa.
Organizatorem biegu była Szkoła Podstawowa nr 7.