74 osoby otrzymały Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczniów szczególnie uzdolnionych. W tym roku, po raz pierwszy, trafiły nie tylko do uczennic i uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, ale także technicznych i branżowych - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Nagroda jest przyznawana uczniom, których zainteresowania wykraczają poza program szkolny i którzy mogą poszczycić się znaczącymi osiągnięciami odniesionymi najpóźniej w roku szkolnym poprzedzającym rok zgłoszenia do nagrody, a szczególnie, gdy są laureatami konkursów interdyscyplinarnych, przedmiotowych i olimpiad co najmniej na szczeblu wojewódzkim. Jest formą pomocy materialnej dla najzdolniejszych uczennic i uczniów częstochowskich szkół.
W tym roku komisja przyznała 74 nagrody: 39 dla uczniów szkół podstawowych, 25 - ponadpodstawowych, 7 - technicznych i branżowych oraz 3 nagrody specjalne.
Wyróżnienia podczas uroczystości, która odbyła się 9 czerwca w Miejskim Domu Kultury wręczył laureatom prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.
LISTA LAUREATÓW NAGRODY PREZYDENTA MIASTA CZĘSTOCHOWY DLA UCZNIÓW SZCZEGÓLNIE UZDOLNIONYCH 2021
SZKOŁY PODSTAWOWE:
1. Apolonia Bogacz - SP 1 im. Zdobywców Przestworzy
2. Maciej Wójcik - SP 7 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
z SP 13 im. Kornela Makuszyńskiego:
3. Bartosz Caban
4. Kalina Kozieł
5. Sandra Karbicka - SP 17 z Oddziałami Intregracyjnymi im. Stanisława Wyspiańskiego
z SP 21 im. ks. Stanisława Konarskiego:
6. Maria Banaś
7. Aleksandra Musialik
8. Julia Patyk - SP 24 im. Jana Marcina Szancera
9. Piotr Krzywda - SP 29 im. Królowej Jadwigi
10. Kaja Stelmach - SP 31 im. Orła Białego
11. Anna Kowalik - SP 42 im. Jana Brzechwy
z SP 48 im. Armii Krajowej:
12. Urszula Godela
13. Bartosz Kurzac
14. Marcelina Mach
15. Dawid Śpiewak
z SP 50 m. gen. Władysława Sikorskiego:
16. Anna Kloś
17. Bartosz Kunowski
18. Patrycja Sadowska
19. Julia Szewczyk
20. Łucja Wilk
21. Natalia Gruszczyńska - SP 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie
z SP 54 z Oddziałami Integracyjnymi:
22. Zofia Anna Krawczyk-Wojciechowska 23. Maria Magdalena Kupczyk
24. Mateusz Tomasz Tomalak
25. Szymon Tomasz Zdunek
26. Piotr Witkowski - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1
z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Matki Zofii Szulc Sióstr Zmartwychwstanek:
27. Aleksandra Gaik
28. Laura Rita Lewczyńska
z Prywatnej Szkoły Podstawowaej „Sokrates”:
29. Tomasz Jabłoński
30. Paula Oremek
31. Antonia Strzelczyk
32. Kacper Hobot - Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego NOBILITO
z SP „Akademia Soward”:
33. Katarzyna Bielawska
34. Maciej Puczyński
35. Michał Rządkowski
36. Zuzanna Stasińska
37. Julia Wosinska
38. Pola Bałazy - Prywatna Lingwistyczna Szkoła Podstawowa
39. Tomasz Wróbel - Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO
SZKOŁY PONADPODSTAWOWE:
z I LO im. Juliusza Słowackiego:
1. Caban Mateusz
2. Mateusz Czajkowski
3. Lena Głogowska
4. Dominika Majer
5. Kacper Menkarski
6. Zuzanna Michalczyk
7. Joanna Sepioło
8. Monika Stachurska
9. Rafał Wiśniewski
z I LO im. Romualda Traugutta:
10. Kacper Gorzelak
11. Stanisław Karpiński
z IX LO im. Cypriana Kamila Norwida:
12. Jakub Borowicz
13. Adrian Czechowski
14. Tomasz Derda
15. Monika Klar
16. Maksymilian Łebek
17. Bartosz Marchewka
18. Mateusz Motyl
19. Miłosz Olszewski
20. Bartłomiej Rozenberg
21. Dawid Skowronek
22. Patryk Wiśniewski
z I Społecznego LO im. Zbigniewa Herberta STO:
23. Anna Pyzalska
24. Katarzyna Przech
25. Michał Stanowski
SZKOŁY TECHNICZNE I BRANŻOWE
z Zespołu Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. Stanisława Władysława Reymonta:
1. Kinga Jarząbek
2. Małgorzata Kuban
z Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego:
3. Angelika Pietrzyk
4. Magdalena Studzińska
z Technicznych Zakładów Naukowych
5. Dominik Pluta
6. Dominik Rybak
7. Olivier Zegadło - Zespół Szkół Technicznych (Branżowa Szkoła I stopnia nr 10 im. Jana Pawła II)
NAGRODY SPECJALNE
1. Małgorzata Kaźmierczak - Prywatna Szkoła Podstawowa „Sokrates”
2. Weronika Blabuś - Szkoła Podstawowa „Akademia Soward”
3. Antoni Mazur - Prywatna Lingwistyczna Szkoła Podstawowa
Fot. PL/ Biuro Prasowe Urzędu Miasta