Z ostatniej chwili

ALEJE - TU SIĘ DZIEJE: Koncert „More Than Words”

2018-07-19 10:57:20 informacje
img

Dwójkę wykonawców: Patrycję Mizerską i Dariusza Jarosa usłyszymy dziś, w czwartek 19 lipca w Muzycznym Punkcie Spotkań Jarosława Woszczyny.
Patrycja Mizerska - absolwentka specjalności Musical na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie śpiewu prof. Ryszarda Minkiewicza i dr Krzysztofa Bobrzeckiego -  szerszej publicznosci dała się poznać jako uczestniczka "The Voice of Poland III" w drużynie Edyty Górniak i "Must be the music 11". Naukę śpiewu rozpoczęła w Studiu Piosenki i Tańca „Fart” w Bielawie. Obecnie jest wokalistką warszawskiego prog rockowego zespołu Archangelica, z którym wydała płytę  pt. "Tomorrowstartstoday" (2016). Wcześniej była wokalistką zespołu rockowego Poxy Life, z którym nagrała dwa teledyski z fragmentami filmu "Imperator" K. Łęckiego oraz "Niebyt" w TripArtStudio. Jest laureatką wielu festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych, zajęła III miejsce oraz zdobyła wyróżnienie ma Międzynarodowym Festiwalu Niemen Non Stop i I miejsce na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej w Bielsku-Białej.
Występowała m.in na deskach Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, Teatru Wybrzeże w Sopocie oraz Gdańsku. W 2012 r. była również stypendystką programu stypendialnego „zDolny Śląsk”.
Uczestniczka wielu warsztatów wokalnych m.in. wielokrotnie z Elżbietą Zapendowską, Pauliną Kujawską, Grażyną Łobaszewską. Ma na koncie nagrania piosenek do bajek dla dzieci przy współpracy z wydawnictwem "Astrum" we Wrocławiu. Prywatnie jest pozytywną osobą pełną energii. Zbiera saszetki z cukrem. Wciąż marzy i stara się realizować swoje marzenia.
DARIUSZ JAROS - pianista, kompozytor, aranżer, pedagog, animator kultury,  absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej na kierunku: wychowanie muzyczne oraz Szkoły Muzycznej II st. w Zielonej Górze. Swoją przygodę ze sceną muzyczną rozpoczął na studiach w „zielonogórskim zagłębiu kabaretowym” współpracując m.in. z kabaretami „Jurki”, „Ciach”, „Miłe twarze”, „Kabaret EK”. Współpracował z Władysławem Sikorą, twórcą legendarnego już kabaretu „Potem” tworząc piosenki i aranżacje do autorskich tekstów. Jest laureatem I nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu „Paka” w Krakowie (1994), Grand Prix Piosenki Studenckiej (1997). Otrzymał wyróżnienie i Grand Prix w konkursie kompozytorskim na piosenkę dla dzieci i młodzieży na miedzynędzynarodowym Konkursie Piosenki Dziecięcej w Koninie (2013, 2014). W 2017 piosenka autorstwa Dariusza Jarosa i Anny Ozner pt. „To co w duszy gra” dostała się do dziesiątki propozycji polskich piosenek na tegoroczną edycję Festiwalu Dziecięcej Eurowizji. Współpracuje z reżyserem i aktorem Juliszem Chrząstowskim, tworząc autorską muzykę i opracowania przebojów polskich i zagranicznych do świdnickich spektakli teatralnych. Z Grupą Dorosłych Alchemii Teatralnej realizuje projekty literacko-muzyczne.
Na stałe współpracuje z Tadeuszem Szarwarynem, autorem tekstów piosenek i również kompozytorem, tworząc ogólnopolską ofertę dydaktyczną dla dzieci, młodzieży i nauczycieli.
Brał udział w projektach znanych twórców m.in. „Tańczace Eurydyki” z Piotrem Rubikiem (2005-2007), „A wszystko to Ty” z piosenkami Marka Grechuty z Jerzym Satanowskim. Od 2009 roku współpracuje z orkiestrą ALEX-BAND Aleksandra Maliszewskiego, z którą regularnie wystepuje na Międzynarodowym Festiwalu Krajów Nadbałtyckich „Baltic Song Festival” w Karlsham w Szwecji, a także bierze udział w karnawałowych programach galowych, akompaniując solistom estrady szwajcarskiej w Zurichu. Niezwykła aktywność D. Jarosa na polu muzyki widoczna jest głównie na teranie Świdnicy i Dolnego Śląska, ale jest znany również w kraju i poza jego granicami, gdzie występował m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Szwecji, na Białorusi i we Włoszech. W Częstochowie słyszeliśmy już kilka autorskich projektów D. Jarosa m.in z piosenkami A. Osieckiej i Cz. Niemena.
Koncert odbędzie się na pl. Biegańskiego, a w razie niepogody - w Klubie Tori (ul. Racławicka 2). Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Page generated in 0.0157 seconds.