Z ostatniej chwili

5 medali z XVIII Mistrzostw Polski ADCC

2022-04-28 10:41:32 informacje
img

W miniony weekend 23 i 24 kwietnia w Warszawie  odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski ADCC Submission Fighting. Zawodnicy Rio Grappling Club Częstochowa wywalczyli na tych prestiżowych zawodach pięć medali.

Złoty medal i miano Mistrzyni Polski w kategorii początkujących kobiet do 55 kg zdobyła Karolina Majchrzak, która w drodze po złoty krążek pokonała dwie rywalki.
Trener i zawodnik Marcin Ciszek wywalczył srebrny medal w kategorii masters2 zaawansowani do 70 kg. Także srebrny medal przywiózł Jakub Majchrzyk w kategorii średnio-zaawansowanej do 60 kg. Świetnie spisała się również młodzież: Mateusz Stodulski wywalczył srebrny medal w kategorii juniora młodszego do 55 kg, a Mateusz Nita zdobył brąz w kategorii juniora starszego również do 55 kg.

Formuła ADCC Submission Fighting to formuła zawodów, w której spotykają się i rywalizują ze sobą grapplerzy wywodzący się z różnych stylów walki, np. Brazylijskiego Jiu-Jitsu, MMA, Judo, Zapasów, Sambo. Są to najbardziej prestiżowe zawody w Polsce dla „chwytaczy”. Startują na nich tacy zawodnicy jak choćby Mateusz Gamrot czy Tomasz Narkun, znani z gal UFC czy KSW.